Active life

SPÁJAŤ a MOTIVOVAŤ Prebudiť aktívneho ducha, ktorý drieme v každom z nás.

Active Life je komunita, ktorú v Košiciach netreba predstavovať. Keď sa povie Active Life, každému sa vybaví slovo beh a sympatický muž Tomáš Gáll, farebné funkčné tričká a na nich biely panáčik, ktorý je logom tohto združenia. Nie každý je však Košičan  a nie každý vie „že Košice rady bežia“, a preto nie je zlé krátke predstavenie.

Keď si kliknete na stránku projektu Active Life, ako prvé vám udrie do očí toto ich milé predstavenie.Projekt Active Life začal fungovať 10. januára roku 2014, keď partia kamarátov Tomáš Gáll, Radovan RADYACTIVE Gergeľ a Jaroslav Dzurik vstúpili počas piesne „Loď, ktorá sa plaví do neznáma“, ktorú im naživo spieval Braňo Mojsej, do Košického jazera. Vtedy sa im v hlavách zrodila myšlienka motivovať ľudí k zdraviu a aktivite.

Možno Braňo hral, aby prehlušil drkotanie zubami nadšených otužilcov, ale určite podporoval týchto nadšencov  pri vstupe do januárovej vody. Vďaka dobrej nálade a ľuďom, ktorí pribúdali, sa zväčšoval aj okruh nadšencov, ale vtom... prišla jar. Na otázku, ako ďalej so stretnutiami, prišla odpoveď: beh. Pretože beh je druh športu, ktorý sa dá robiť v každom počasí, na akomkoľvek mieste a je finančne nenáročný, takže aj dostupný komukoľvek. Ako sa vraví, ,,myšlienka dozrela“ a prvá akcia bol ACTIVE LIFE beh v zoo. Ten sa stal slovenským unikátom, keďže sa beží vo Veľkonočnú nedeľu a takýmto športovým zážitkom je doteraz. ACTIVE LIFE sa patrične rozbehol aj do všetkých mestských časti s názvom SPOZNAJ BEHOM KOŠICE. Pridali sa aj iné, MIKULÁŠSKE, TRÉNINGOVÉ, CHARITATÍVNE, Active Life HILL RACE, lebo ACTIVE LIFE nikdy nebeží štýlom „Forrest Gump“. Ich beh totiž vždy niečo vyjadruje, motivuje, prináša. Zoskupuje ľudí, ktorí sa chcú hýbať, robiť niečo pre seba a pomáhať. Dokázal popohnať Košice a postupne aj iné mestá ako Prešov, Ružomberok a Michalovce. Počas troch rokov pôsobenia zorganizovali 300 podujatí, do aktivít sa zapojilo 20-tisíc ľudí. Na charitatívnych behoch sa prerozdelilo 12 597,54 eur a zmobilizovalo 319 darcov krvi. Táto krátka štatistika a pár čísel hovorí za všetko a vysvetľuje, prečo bol zakladateľ ACTIVE LIFE Tomáš Gáll nominováný v ankete Košičan roka za rozvoj športovej komunity. Druhé miesto, ktoré získal, možno nie je výhrou z hľadiska umiestnenia, ale je jednoznačnou výhrou pre celú komunitu ACTIVE LIFE a zaslúži si blahoželanie a obdiv. Pár nadšencov doslova dokázalo rozhýbať Košice a taktiež životy iným ľuďom. Ostáva veriť, že nikdy nedobehnú do cieľového konca, ale naopak vždy do víťazného cieľa.

© 30.09.2017, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ZDRAVIE

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.