Ako to robia v Hollywoode?

Celebrity sa po červenom koberci prechádzajú sebavedome, na sociálne siete sa fotia akoby ledabolo a vždy vyzerajú neskutočne dobre. Žiarivou pleťou, pevnou postavou, stylingom popierajú vek, ale my vieme, že za ich dokonalým lookom nie je len príroda, dobré gény, prísne diéty a tvrdá drina. Hviezdy majú prístup k špičkovým lekárom, dermatológom, plastickým chirurgom, a iným odborníkom na krásu v oblasti starostlivosti o tvár, injekčných liekov, bielenia zubov, lymfodrenážnej masáže a zoznam by mohol pokračovať ďalej. Aj keď vás nečaká promenáda po červenom koberci, môžete vyzerať ako z Hollywoodu, keď sa zveríte do rúk našim odborníkom. Aké sú najpopulárnejšie zákroky a procedúry? Aké sú ich tajomstvá?

Všetci odborníci kliniky ENVY sa zhodujú, že najkrajším trendom je prirodzenosť a najdôležitejšou v celom procese je úvodná konzultácia, kde sa riadia základným princípom, že menej je viac. Dermatologička kliniky ENVY, MUDr. Zuzana Kožuchová: „Presne tak, veď pridať môžeme vždy, uberá sa oveľa ťažšie a je to zdĺhavý, časovo náročný proces. Efekty výplňových materiálov navyše prichádzajú postupne, čiže treba brať do úvahy vek, kvalitu pokožky, čas, požadovaný efekt, atď. Estetická dermatológia je podľa mňa kombinácia medicíny, umenia, estetiky a kreativity. Najlepšie je, keď vyzeráte prirodzene, osviežene, omladnuto, a nie akoby ste práve vyšli z mojej ordinácie. Našťastie, doba extrémnych premien, ktoré sme my nikdy nerobili, je preč.“

3D lifting – modelovanie kontúr tváre

 

MUDr. Zuzana Kožuchová: „Metóda 3D liftingu spočíva v kanylovej aplikácii kyseliny hyalurónovej, vďaka čomu dosiahneme zmenu kontúr tváre. Ide iba o dva vpichy na každej strane líca, čím sa minimalizujú modriny a metóda je bezbolestná. 3D lifting som vyvinula na základe mojich vlastných skúseností a opakujúcich sa požiadaviek klientok a stále školím dermatologičky a dermatológov. S jeho pomocou sa dá s tvárou čarovať.“

Kontúry sa vymodelujú podľa želaného efektu. Dermatologička najčastejšie modeluje lícne kosti, vypĺňa kruhy pod očami, upravuje padajúce horné viečka, vylepšuje ovísajúcu kožu v oblasti dolnej sánky, modeluje jamky a kruhy na dolných viečkach, alebo odstraňuje nosovo-ústne ryhy. Na rozdiel od chirurgického Iiftingu využíva 3D lifting okrem vytiahnutia pokožky do bokov a nahor aj tretiu dimenziu - tzv. prednú projekciu, čiže doplnenie chýbajúceho objemu.

Vplyvom gravitácie dochádza pri starnutí kože a strate jej elasticity k úbytku a presunu objemu do dolnej tretiny tváre, čo sa prejaví ovísaním kože v oblasti sánky a okolo brady, zvýraznením nasolabiálnych rýh a marionetovej vrásky. Ošetrenie je teda vhodné pre klientov a klientky, u ktorých došlo k prirodzenému poklesu kontúr tváre, ale na radikálnejšie metódy je ešte priskoro. Vhodnou alternatívou je aj pre klientov, ktorí z určitých dôvodov odmietajú chirurgický zákrok, alebo ho pre zdravotné komplikácie nemôžu podstúpiť. Kyselina hyalurónová  vytvorí nielen stratený objem, obnoví rovnováhu a symetriu tváre, ale zvyšuje jas pleti, hydratuje ju a pôsobí ako prevencia proti predčasnému starnutiu. Výsledok je viditeľný ihneď. Efekt vydrží 12 – 24 mesiacov.

 

Contouring – nenápadne vyzeraj lepšie 

Tajomstvo dokonalého contouringu pomocou kvalitných výplňových materiálov je jednoduché – viditeľne nič nezmeníme, ale všetci si všimnú drobnú zmenu. Budete pôsobiť mladšie, sviežejšie, pekné črty tváre budú viac vynikať a tie nedokonalejšie budú potlačené, resp. skorigované. Začiatky contouringu ako techniky líčenia siahajú až do 16. storočia. Estetická dermatológia ho posunula do trvalejšej platformy ako jednorazové použitie mejkapu. Šikovnou aplikáciou výplňových materiálov sa dá dosiahnuť vynikajúci efekt. 

 

Contouring je nechirurgická profiloplastika tváre a zahŕňa viacero zákrokov, ktoré zmenia profil a tvar tváre. Profil závisí od kontúry tvárových kostí a priľahlého mäkkého tkaniva. Vzájomné pomery proporcií jednotlivých častí tváre a ich tvar rozhodujú o výslednom estetickom dojme a prispievajú k harmónii tváre, vysvetľuje chirurgička kliniky ENVY MUDr. Alexandra Markotánová.

 

Lícne kosti :

Najdôležitejšou oblasťou pri contouringu je stredná časť tváre, teda líčka, ktoré dotvárajú celkový vzhľad a kontúry tváre. Do oblasti líc aplikujeme dermálnu výplň na báze zosieťovanej kyseliny hyalurónovej, tým podvihneme líčka a časti v okolí úst a sánky, tvár tak získa celkovo mladistvejší vzhľad. Konečný výsledok je viditeľný po dvoch týždňoch a vydrží cca 18 mesiacov. Pomocou dermálnych výplní môžeme upraviť aj asymetrie v oblasti líčok, ktoré sú buď genetického pôvodu alebo vznikli procesom starnutia.

 

Čelo (spánky):

Procesom starnutia dochádza k strate kyseliny hyalurónovej v oblasti spánkov a tým k vytvoreniu „priehlbín“ v tejto oblasti, laterálna tretina obočia a horné viečka sú čiastočne padnuté (ptotické) a tvár preto vypadá omnoho staršie. Pomocou aplikácie kyseliny hyalurónovej môžeme vyplniť tieto oblasti a tak liftovať (zdvihnúť) obočie a horné viečka a celkovo rozjasniť očné okolie a vytvoriť mladistvejší vzhľad tváre.

 

Brada: 

Pri contouringu by sme nemali zabúdať ani na bradu. Pomocou dermálnych výplní vieme bradu zväčšiť a vyformovať, a tým vylepšiť celkový profil tváre. Pomocou kyseliny hyalurónovej tvár opticky predĺžime a zúžime, a tak vytvoríme vizuálnu rovnováhu medzi líčkami, nosom a krkom.

 

Čeľusť:

Dermálne výplne s kyselinou hyalurónovou sa používajú aj pri zvýraznení a definovaní obrysov sánky. Dolná časť tváre tiež podlieha procesu starnutia a koža v okolí sánky postupne ochabne, vytvárajú sa tzv. syslíky a strácajú sa prirodzené kontúry brady. Návrat k mladšiemu vzhľadu a k obnoveniu prirodzených kontúr sánky vieme dosiahnuť pomocou aplikácie výplní s kyselinou hyalurónovou  do strategicky vybraných bodov. Najmä vďaka Angeline Jolie a jej dokonalým obrysom sánky sa stala táto procedúra veľmi obľúbená.   V dnešnej dobe ju využívajú aj muži, kontúrovaním sánky im pomocou kanyly vytvoríme mužnejší (maskulínnejší) vzhľad tváre.

 

Nos:

 Dotvoreniu celkového krajšieho vzhľadu tváre napomáhajú aj presne stanovené proporcie nosa. Korekcia nosa pomocou výplní alebo nechirurgická rhinoplastika sa stáva v posledných rokoch veľmi obľúbenou procedúrou. Pomocou aplikácie kyseliny hyalurónovej vieme zamaskovať hrbolček na chrbte (dorze) nosa tzv. gibus, dokážeme podvihnúť špičku nosa, korigovať nosné krídla a upraviť nerovnosti po traume alebo predošlej operácii. Nos tak môže opticky pôsobiť ako menší, rovnejší a jemnejší. Aplikácia je rýchla, minimálne bolestivá, výsledok je viditeľný už aj priamo po zákroku a vydrží cca 18 mesiacov, v mnohých prípadoch omnoho dlhšie.

 

Ulthera – liftingový efekt bez skalpela 

MUDr. Tatiana Hudáková, dermatologička kliniky ENVY: „Kolagén je hlavným stavebným prvkom našej pleti. Robí ju pevnou a jemnou. Produkcia kolagénu sa s pribúdajúcim vekom spomaľuje, čím sa pleť oslabuje a stráca objem a pružnosť. S ubúdajúcim kolagénom začnú na tvári vznikať vrásky a kontúry pleti ochabujú. V estetickej dermatológii existuje celá škála spôsobov ako naštartovať tvorbu kolagénu.  Ulthera je neinvazívna alternatíva chirurgického faceliftingu, ktorá využíva prirodzenú regeneračnú schopnosť organizmu.“

Ulthera je jediné omladzujúce nechirurgické ošetrenie, ktoré umožňuje pomocou ultrazvuku „vidieť“ pod úroveň kože a zamerať sa na hlboké podporné tkanivo. Precízne ošetruje nielen povrch pokožky, ale aj jej hlbšie vrstvy a zabezpečuje tým bezpečné, prirodzené a vynikajúce výsledky bez rekonvalescencie. Ošetrenie naštartuje celkový regeneračný proces. Viditeľné výsledky, ktorými sú lifting a spevnenie pokožky, je možné pozorovať už po 90 dňoch. Jemne a postupne obnovuje pamäť pokožky a podporného tkaniva až na svalovú vrstvu, pričom dochádza k jej spevneniu do stavu spred niekoľkých rokov už po prvom ošetrení. Prirodzená mimika tváre ostáva zachovaná a liftingový efekt môže pretrvávať až 5 rokov. Je možné, že počas ošetrenia pocítite bolesť vplyvom tepelného pôsobenia ultrazvuku. Tento pocit je len dočasný a signalizuje, že došlo k ovplyvneniu správnych vrstiev kože, a že sa začal proces tvorby nového kolagénu. Vnímanie impulzov ultrazvuku je individuálne, závisí aj od citlivosti pokožky. 

 

Typy tvárí

 

OVÁLNA TVÁR

Považuje sa za ideálny typ tváre. Jej dĺžka je približne dvojnásobkom šírky a vyznačuje sa relatívne štíhlymi lícnymi kosťami, primerane vysokým čelom a úzkou bradou.

OKRÚHLA TVÁR

Typickým znakom okrúhlej tváre je približne rovnaká dĺžka aj šírka tváre. Vyznačuje sa okrúhlejšími líčkami, krátkym čelom a menej výraznou bradou.

HRANATÁ TVÁR

Hrany tejto tváre sú ostrejšie. Môžu pripomínať štvorec alebo obdĺžnik podľa toho, či je tvár dlhšia alebo kratšia. Hrany zvýrazňuje výrazná brada a sánka, ale aj rohy čela.

SRDCOVÁ TVÁR

Tvár pripomínajúca srdce sa vyznačuje vysokým čelom, ktoré sa zvyčajne rozširuje do jeho rohov. Smerom dolu sa tvár zužuje. Má relatívne úzke lícne kosti a veľmi výraznú bradu.

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 27.04.2022, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ESTETICKÁ DERMATOLÓGIA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.