Be beautiful and make love, not war

Naháňame sny, a keď sa nám darí, zhmotňujeme ich do skutočnosti. Milujeme zaneprázdnený život mysliac si, že nám prinesie uznanie spoločnosti a mier so sebou samým. Ako sa naše success driven mentálne nastavenie 24. februára 2022 zmenilo? Rýchlo a veľmi. 44 miliónov ľudí o mier obrali expresne a na iné sny, ako byť v bezpečí, nezostal čas!

Nepredstaviteľné sa stalo skutočnosťou a vojna nenormálnou prítomnosťou. Dotýka sa nás cez príbehy statočných mužov, ktorí zostali bojovať za svoju vlasť, odhodlaných žien, čo do jedného kufra narýchlo pobalili celý svoj život a tisíce bezbranných detí. Aj tých kočíkov, ktoré na námestí v Kyjeve symbolizujú detské obete ruského šialenstva. Paralyzovaní sledujeme správy, pracujeme, pomáhame a nechápeme. Naše krajiny sa menia, centrá miest zaplavili ľudia utekajúci pred vojnou... Počuť ukrajinčinu i ruštinu, niektorí sú zdanlivo alebo možno naozaj pokojní, z iných cítiť beznádej aj na korze, ktoré sa ešte len prebúdza do jari. 

Nevieme, či robíme dosť, a čo by vlastne v situácii, keď, zdá sa, zomrela aj nádej, dosť bolo. Nevieme, či vstať každé ráno s odhodlaním, že budeme lepšími ľuďmi stačí, keď zajtrajšok je  čierny a mal by byť modro-žltý. Nevieme, či uvedomenie si, akí sme v celej tejto mašinérii bezvýznamní, nám pridáva na sebavedomí. Je toľko vecí, ktoré v tejto chvíli nevieme, že venovať sa tomu, čo vieme, je really good idea. 

Andrea Coddington

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 27.04.2022, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #EDITORIÁL

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.