Belkyra- odstránenie dvojitej brady

Rôzne magazíny nás neustále zaplavujú celebritami, ktoré majú chameleónsky look. Behom pár hodín dokážu vyzerať inak a v priebehu pár dní stratiť pár kíl navyše. V dobe photoshopu a profi stajlistov, či vizážistov, to už takým zázrakom nie je. Prichádzame na to aj sami a veľakrát vďaka „instagramovým ikonám“, ktoré sú občas naše nevýrazne mladé susedky s akné a padnutými viečkami a my len s úžasom krútime hlavou nad smartofónovými aplikáciami. Na našom tele sú však aj miesta, ktoré nezachytí žiadna appka a nemilosrdne dokážu ukázať nedokonalosti. Odolávajú aj najdokonalejším chudnúcim kúram, balíčkom zdravej výživy aj našim kropajam potu v posilňovni. Jedným z nich je brada, konkrétne dvojitá brada...laicky nazývaná aj podbradok

 Belkyra - odstránenie dvojitej brady 

 Je spôsobená ochabnutím svalstva, za ktorým sa môže skrývať aj genetický či hormonálny problém a trápi nielen obéznych, ale aj štíhlych mužov a ženy. S pribúdajúcim vekom aj váhou sa automaticky zväčšuje. Online prieskum medzi 7 322 jedincami, zaujímajúcimi sa o kozmetické procedúry, ktorým bola položená otázka „Do akej miery vás obťažuje nadmerné množstvo tuku v podbradku?“ ukázal, že až 73 percent ľudí priznalo, že je pre nich dvojitá brada obťažujúca, čo predstavuje rovnaký počet ľudí, ktorých obťažujú vrásky okolo očí.

A preto prichádza slovo, ktoré by ste si mali zapamätať – BELKYRA . V USA toto ošetrenie vyvolalo doslova ošiaľ a podľahli mu nielen celebrity, ale aj státisíce ľudí, ktorí čakali na instantné riešenie tohto problému. Za veľkou mlákou poznajú Belkyru pod menom Kybella a tvárou tejto značky sa stala známa Khloe Kardashian. Jedna zo sestier „Kardašianových“ , ktoré si popularitu získali vďaka svojskému a bohémskemu štýlu života, ktorý sa odohrával v ich vlastnej reality show. S popcornom v ruke a fastfoodovými dobrotami ho sledovali milióny divákov a stotožnili sa s nie príliš dokonalými telami, či výzorom týchto sestier. Kardašianky do toho vyrazili plnou parou a estetická medicína sa doslova otriasala v základoch, keď podstupovali rôzne kúry, ošetrenia a menili svoj výzor pomocou ihiel, výplňových materiálov  a vďaka šikovným rukám estetických dermatológov. Khloe Kardashian „si podala ruku“ s  Kybellou a druhá brada ostala už len na starých fotografiách. Americká Kybella a európska Belkyra rúcajú mýty o podbradku a dvíhajú sebavedomie mnohým ľuďom. Ako je to možné, v čom spočíva výnimočnosť tohto ošetrenia a čo vlastne ta zázračná Belkyra je?

BELKYRA®  je injekčná liečba šitá na mieru pacienta, ktorá trvale ničí tukové bunky v oblasti podbradku. Je to plne syntetická (nehumánna, nezvieracia) forma deoxycholovej kyseliny, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele, kde napomáha štiepeniu a absorpcii tukov prijímaných v potrave a  ak je injikovaná do podkožného tuku, deštruuje tukové bunky. Hneď ako sú deštruované, nemôžu tieto bunky už ani ukladať, ani akumulovať tuky. Deštrukcia adipocytov podnecuje tkanivovú odpoveď, pri ktorej sú makrofágy priťahované do cieľovej oblasti, aby tu odstraňovali bunkovú drvinu a tuky, ktoré sú následne vylúčené prirodzenými pochodmi. Následne sa v oblasti objavujú fibroblasty a je možné tu pozorovať i zosilnenie fibrózneho septa, čo naznačuje zvýšenie celkového množstva kolagénu (t. j. neokolagenéza). Liečba je určená dospelým pacientom, u ktorých má stredne závažné alebo závažné submentálne vyklenutie (dvojitá brada) negatívny psychologický vplyv. BELKYRA® je jedinou nechirurgickou injekčnou liečbou, ktorá bola podrobne vyhodnotená v masívnom programe klinického vývoja a  trvale ničí tukové bunky v podbradku a vylepšuje jeho profil.

Pomocou extra jemnej ihly sa aplikuje roztok do oblasti podbradku, na základe bodov určených špeciálnou šablónou, ktorých jednotlivá vzdialenosť je približne 1 cm. Po vstreknutí do podkožia dochádza k procesu, pri ktorom sa trvalo ničia tukové bunky a tie telo postupne prirodzene odbúra. Počet injekcií a aplikácia liečby je stanovená u každého pacienta individuálne, a to vzhľadom na detegovanú distribúciu submentálneho tuku a jeho liečebné ciele. Zákrok je mierne bolestivý, preto sa vykonáva až po nanesení lokálneho anestetického krému a počas neho sa pokožka ochladzuje.

o aplikácii Belkyry sa dostaví opuch ošetrovanej oblasti, ktorý ale napriek akémusi neestetickému nežiaducemu účinku, svedčí o správnosti vykonania zákroku a vymizne v priebehu 5-14 dní. Klient je pravidelne kontrolovaný lekárom. Finálne výsledky zákroku, ktorý trvá približne 40 minút, sú viditeľné už po 2-4 týždňoch. Interval medzi jednotlivými liečebnými procedúrami má byť minimálne 1 mesiac. Akonáhle sa dostaví očakávaný efekt liečby, opakovanie aplikácie Belkyry už nie je nutné. Výsledky klinických štúdií pacientov ukazujú vysokú mieru spokojnosti s týmto ošetrením.
Viac ako 69 percent severoamerických pacientov liečených liekom BELKYRA® bolo spokojných  so svojím vzhľadom vo vzťahu k tvári a podbradku (oproti 30,5 percenta pacientov s placebo liečbou). Viac ako 65 percent pacientov liečených liekom BELKYRA® v EÚ bolo spokojných so svojím vzhľadom vo vzťahu k tvári a podbradku, oproti 29 percentám pacientov s placebo liečbou. Zlepšenie subjektívneho vnímania po liečbe liekom BELKYRA® vo vzťahu k profilu svojho podbradku uvádzali pacienti nasledujúce pocity: • Šťastnejší a mladší •  Menej sa trápiaci • Menej obézni  •  Menej do seba zahľadení. Belkyra dáva možnosť zdokonaliť profil podbradku a poskytuje prvotriednu liečbu dvojitej brady.
Pri tomto type ošetrenia však určite platí neamerické, ale naopak rýdzo slovenské dva krát meraj... a raz rež, (alebo aplikuj). Zákrok si, samozrejme, ako všetky takéto zákroky  vyžaduje odbornosť, skúsenosti, profesionalitu, ktorá sa dá jednoznačne získať na školení a potvrdiť odborným certifikátom. Spoločnosť Allergan nedávno školila v Budapešti odborných lekárov z Európy. MUDr. Zuzana Kožuchová – dermatovenerologička a primárka oddelenia estetickej medicíny a MUDr. Mahdi Nasab – plastický chirurg a primár plastickej chirurgie kliniky ENVY boli medzi pozvanými odborníkmi a tak sa klinika ENVY zaradila medzi jednu z prvých kliník na Slovensku, ktorá túto FDA a CE inštitúciami schválenú, vysoko účinnú metódu, začína aplikovať.

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 16.04.2018, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.