Blonďavé zlatíčko: Reese Witherspoon

Krásna v každom veku: 40

Kto by si bol pomyslel, že naivná hviezdička filmu Pravá blondínka má už 43? Z malého káčatka sa tvrdou prácou a disciplínou stala ikona Hollywoodu. Južanka, ktorá sa do reklamy dostala už ako sedemročná je druhý raz vydatá a s prvým manželom Ryanom Phillipem má dve deti – dcéru Avu Elizabeth a syna Deacona Reese.

Na svojom konte má Oscara za rolu June vo filme Carter Cash, aj titul najlepšie platená herečka Hollywoodu z roku 2007. Inšpiratívna celebrita, ktorá sa veľmi angažuje v charitatívnych projektoch je fitnesovým fanatikom. Napriek tomu, že meria len 156 cm, telo má vypracované od korienkov vlasov po špičky. Najradšej behá vonku v prírode, ale nie nepovie ani joge, posilňovni a hlavne zdravému životnému štýlu bez diét. Prepadla zeleným smoothies, pije veľa kokosovej vody a neodpustí si svoju rannú šálku kávy. Neverí v dokonalosť, ale je prefekcionistka. 

Treba vedieť odhadnúť správnu mieru estetických zákrokov

MUDr. Veronika Kokavcová, chirurgička kliniky ENVY: V prípade vždy usmiatej herečky s výzorom dievčatka je chvályhodné, že nezašla do extrémov a nesnažila sa zahladiť známky starnutia natoľko, že zmenila svoje prirodzené črty. Napríklad jej typické nosoústne ryhy nie sú vyplnené kyselinou hyalurónovou. Vek nad 40 rokov je prelomový vek, keď slovenské ženy zvyknú po prvýkrát siahnuť po výplniach vrások. Väčšinou ide už o hlbšie vrásky, koža je polámaná, preto sa ťažko vyhladzujú, výsledok už nie je ideálny, ale je uspokojivý. Najlepšie je začať vo veku 30+, keď podchytíme menšie, vznikajúce vrásočky, ktoré ešte takpovediac vieme zachrániť. Samozrejme, potrebné je zjemniť mimiku botoxom, s ktorým je vhodné začať už aj pred tridsiatkou. 

Pri už vzniknutých hlbších vráskach je treba najprv, čo sa týka horných partií tváre, znehybniťa až následne vyplniť vrásku. Pri padnutí spodnej časti tváre je vhodnou metódou contouring, keď doplnením objemu v oblasti lícnych kostí nepriamo nadvihneme aj spodnú časť tváre. Všetko však musíme robiť v správnej miere, pracovať s minimálnym množstvom materiálu, s čo najlepším efektom. Nechceme meniť prirodzené črty klientky, chceme len zjemniť a minimalizovať prejavy starnutia. Najčastejšie sa v tomto veku vypĺňa glabela, takzvaná vráska hnevu a taktiež je čoraz väčší dopyt po contouringu. Najčastejším problémom je práve pokles spodnej časti tváre, pretože sme ho nepodchytili v skoršom veku, no veľkú úlohu v tomto prípade zohráva aj genetika. Často sa vypĺňajú mikroblading metódou aj periorálne vrásky, teda drobné vrásočky okolo úst a tiež drobné vrásky okolo očí. Dôležitá je komplexná starostlivosť o pleť, klientkam odporúčam Vital injektor 2x ročne, následne prevenciu botoxom a výplň novovzniknutých vrások menej denzným materiálom, aplikovaným povrchovejšie, pre svieži, udržiavaný vzhľad. Takto starneme s gráciou.

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 08.12.2019, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #BEAUTY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.