BOTOX A AKO TO (NE)POKAZIŤ

Hovorí sa, že vrásky sú znamením skúsenosti a múdrosti. Vraj dodávajú čaro a najkrajšie sú tie zo smiechu a okolo očí. Znamenajú, že sa smejete aj očami. Áno priznávam, niečo na tom môže byť. Mne osobne však vráska medzi očami „sekerového typu“ vôbec šarmantne nepripadá. Sprava, zľava, stále nič. Nejako ma nechytila za srdce, že áááách nechám si ju, veď je krásna. Nosím kontaktné šošovky, lebo som krátkozraká a vráska medzi očami je údel nás okuliarnikov. Keď roky ostríme očami a snažíme sa zistiť, či oproti nám kráča Kamila, Janka alebo Jožo. O čumení na monitor počítača ani nehovorím. Proste-jasne, ja so svojou medziočnou vráskou bojujem a vyhrávam vďaka botoxu. Kontroverznému slovíčku a látke.

Napriek všetkému je botulotoxín používaný v medicíne  absolútne bezpečný a má minimum nežiaducich účinkov. Trošku odborného okienka nezaškodí . Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum. V medicíne ho najprv na liečbu využívala neurológia, urológia a očné lekárstvo. Postupne našiel uplatnenie i v estetickej medicíne, najmä pri korekcii vrások, ktoré sa tvoria sťahovaním mimických svalov. Malou dávkou enormne zriedeného roztoku botulotoxínu dôjde k ich ochabnutiu a tým k vyhladeniu vrások. Látka totiž zabraňuje prenosu nervového vzruchu na sval, ktorý sa dočasne inaktivuje. Jeho kozmetický efekt  bol prvýkrát popísaný americkým plastickým chirurgom Dr. Clarckom. Suma sumárum ja “riskujem” a chodím “na pichačky” k p.doktorke Zuzke Kožuchovej. Veľa ľudí sa ma pýta, prečo chodím riešiť vrásky botoxom v mojom veku.

Mám 35 a teším sa, že ešte stále je môj vek považovaný za  mladý vek. Haha. Ja im vždy odpoviem slovami pani doktorky, ktorá mi to dávno vysvetlila. Dolná hranica veku pre aplikáciu botoxu je 25 rokov. Platí jedna zásada. Ovplyvniť vrásky, kým su ešte mimické a nie zafixované. To znamená, kým sa vytvoria pri grimase a opäť zmiznú. Na hlboké trvalé vrásky sa už uplatňujú aj iné metódy omladzovania, nielen botox. Takže laicky radím “podchyťte vrásky, kým sú ešte jemnejšie“ . Takto to bolo aj tentokrát. Pekne som sa do ENVY objednala. Počkala som chvíľočku v čakárni, kde som prelistovala ENVY Magazín a iné “lajfstajlové” časopisy. Potom som začula ,,Peťka poď”, tak som išla. Dali sme debatku čo nové, milá sestrička všetko pripravila, namiešala botoxový koktejlík, poasistovala s noblesou a pani doktorka pichla. Párkrát mi povedala, aby som sa zamračila, vyrovnala čelo. Fuk, fuk a bolo to. Jemná bolesť, ale ja to už nejako nevnímam. Skôr si vždy pri týchto zákrokoch predstavujem výsledný efekt. Veľmi to pomáha a odporúčam to aj vám. Vždy myslieť a predstavovať si svoje druhé očarujúce ja. Ako všetci naokolo žasnú, že ste omladli a vyzeráte skvelo. Nezabudnite na tú vtipnú odpoveď… áno, nejem pečivo (hahahaaa). Po aplikácii (asi taká 10 minútová záležitosť) ma pani doktorka upozornila, že nesmiem dnes piť alkohol, predkláňať sa a najbližších 4-6 hodín si neľahnúť do vodorovnej polohy. Efekt nastupuje do dvoch týždňov a vydrží cca 4-6 mesiacov. Po opakovanej aplikácii sa efekt predlžuje. Zliezla som z lehátka. Dali sme cmuk-cmuk, vzala som kabát, šarm a odišla. Týmto sme však neskončili. To by som nebola totiž ja, kebyže si neskomplikujem aj úplne jednoduchú vec ako je táto. Celý deň som si poctivo dávala pozor na predklony, ľahnúť som ani nemala v pláne (mamiiii - veď vieme ), až kým neprišiel večer. Deti uložené, v krbe horí ohník, v telke film a ja ženiálny nápad… chcelo by to nejaký “relaxačný drink”. Tak som si namiešala. Vaječný likér (ááá nešetrila som na sebe) s ľadom. Pekne som si pochlipkávala, ešte som vycedila posledné kvapky a v tom šok. Ako v kreslených filmoch, keď vám nad hlavou blikne žiarovka a vedľa v bublinke sa objaví NO DO … !!! A teraz čo? Stres, panika, otázky hypochondra - zomriem? Bóže, dve malé deti. Hneď mi napadli titulky v nejakom miestnom plátku “Zomrela kvôli posadnutosti krásou”. Možno prežijem, ale odumrie mi polka tváre. Znova titulky “Blogerke ENVY ochrnula tvár”. Och ENVY kvôli mne skrachuje, lebo toto sa nikdy nevymaže. Deti aj manžel sa za mňa budú hanbiť, veď mamka Quasimodo. A tie škodoradostné ženy, čo mi neprajú ma štvali v predstavách asi najviac . Pozerám na hodinky 23:00, čo už risknem to. Veď otázka života a smrti .

Aj keď pre ex-zdravotníka v kombinácii s hypochondrom je otázka života a smrti všetko (aj EKG ). Otváram FB a píšem správu miss doktorken: “Vypila som vaječný - zomriem, ochrniem ?” O chvíľu odpoveď: “Nezomrieš, ale môže sa ti stať toto” a nasleduje obrázok ženy. Chúďa, má jedno oko vyššie o 2cm ako druhé a ešte aj pozerá každé iným smerom. Ochh, ruka na ústach a mdloby. Ďalšia správa: “Neboj sa, efekt bude len dva týždne, potom to postupne vymizne. Prilož si na čelo nejaký studený obklad alebo strč hlavu do snehu - haha” a asi sto smejúcich smajlov. Ach ten lekársky humor. Potom však prišli ďalšie správy, kde ma pani doktorka ukľudnila, že to nebude po tom “jednom vajčáku” zlé, ale nech to už nikdy viac nerobím a trošku mi milučko naložila (lebo veď ona ani inak, ako milo nevie ). Ale mala pravdu. Dám si na to mega pozor. Na tú paniku nezabudnem a pevne dúfam, že si na tento príbeh tiež po botoxe spomeniete. Teraz po 2-týždňovom výdychu si užívam bezvráskové čelo. Zdvihnuté obočie, otvorený pohľad a každému odpovedám… no nejem pečivo. Ďakujem pani doktorke Kožuchovej za terapiu v noci (ale nieže jej budete vypisovať, to len ja môžem - hihi), ENVY za ich botox a všetko. Znova môžem len odporúčať.

 Odstránenie mimických vrások botulotoxínom 

Ja čakám a čakám, kedy sa mi tam už niečo nebude páčiť... . Do ENVYdenia...

© 19.03.2017, 0

ĎALŠIE Z TÉMY #BLOG BY PETHRA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.