CESTOVANIE TOP 5 do 500 eur

Porto, Portugalsko
Druhé najväčšie mesto Portugalska sa čoraz častejšie dostáva na popredné priečky cestovateľov. Preslávilo sa najmä výrobou celosvetovo známeho portského vína, no jeho kvality jednoznačne nezostávajú iba vo fľaši. Milovníci histórie či vánku Atlantického oceánu si prídu na svoje. Mesto ponúka na každom kroku rukopis architektúry, ktorá je typická pre celé Portugalsko.

Wörthersee, Rakúsko
Nemáte radi leteckú dopravu, ale radi by ste si užili dovolenku v rozprávke? Korutánske jazero Wörthersee láka turistov najmä svojou polohou a rozprávkovou prírodou. Je celoročnou destináciou, avšak na svoje si prídete  najmä v lete, kedy sa môžete počas horúcich letných dní schladiť vo vode. Jazero je také čisté, že jeho voda je pitná. Áno, správne – PITNÁ!

Portorož, Slovinsko
Prístavné mestečko, ktoré sa nachádza pri talianskych hraniciach, dostalo prívlastok slovinské Monako. Slovinská precíznosť a taliansky temperament, to je to pravé spojenie! Veľkým bonusom je Jadranské more, z ktorého sa Slovinsku ukrojilo iba niečo málo cez 40 km pásu pobrežia. Atmosféra naozaj stojí za to, mestečko je plné kaviarní a taverien. Je vhodné na dovolenku s deťmi aj domácimi miláčikmi.

Adršpašské hory, Česká republika
V turistickom raji Kladské pozemí sa nachádzajú hory povestné z mnohých českých rozprávok a je sa veru na čo pozerať! Pokiaľ nemáte radi dovolenku s vyloženými nohami, určite je táto destinácia pre vás viac než vhodná. Turistická dovolenka v susednom Česku prináša okrem zážitkov pohľad, aký by ste len ťažko hľadali niekde inde. Príroda je nedotknutá a vyhlásená za chránené

TOP! Tour De Svet – lacné cestovanie
Ešte ste o ňom nepočuli? Mladý Slovák Martin Hanzel založil na Facebooku stránku s názvom „Tour De Svet – lacné cestovanie“, na ktorej zverejňuje destinácie z celého sveta s odkazmi na lacné letenky a ubytovanie. Všetky ponuky sú limitované ako časom, tak aj kapacitou. Dokážete sa avšak dostať s malým rozpočtom na miesta ako Maldivy, Bali, Japonsko či Thajsko. A z rozpočtu 500 eur vám stále zostanú peniaze na suveníry !

© 05.08.2017, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ŠTÝL

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.