Čo dokáže laser Fotona?

„Ako všetky laserové ošetrenia, je vhodné aj túto neinvazívnu metódu absolvovať v období bez intenzívneho slnka. Ide o kombináciu štyroch laserových metód, ktoré v jednom ošetrení pôsobia v rôznych vrstvách pleti. Jednotlivé laserové metódy spevnia pokožku v hlbších vrstvách a zároveň zjednotia a vypnú povrch pleti. Najlepší efekt dosiahnete viacerými opakovaniami laserovej terapie,“ vysvetľuje ošetrenie laserom Fotona MUDr. Eva Jankovich, chirurgička kliniky ENVY.

Pre akú pokožku je ošetrenie vhodné, od akého veku sa môže aplikovať, existujú výnimky, kedy sa ošetrenie nemôže aplikovať?

Toto ošetrenie je vhodné pre všetky typy pokožky, predovšetkým štvrtý krok pre pleť, ktorá potrebuje píling, teda je suchšia a chceme povrchovú vrstvu zlúpnuť. Ako všetky estetické ošetrenia, aj toto odporúčame absolvovať v dospelom veku. Najlepšie výsledky s laserom Fotona badáme u mladších klientok, vtedy pôsobí predovšetkým preventívne. Vo vyššom veku treba rátať s tým, že nejaké limity laserového liftingu existujú. Laserové ošetrenia nie sú vhodné v tehotenstve, pri autoimunitných ochoreniach, prípadne pri liečbe izotretinoidmi.  

Aké problémy pokožky ošetrenie rieši?

3D aj 4D protokol podporuje tvorbu kolagénu, elastínu, pôsobí liftujúco v hlbších štruktúrach pokožky. Tiež je výborný na drobné rozšírené cievky, pigmentácie, zlepšuje textúru pleti. 3D je, keď vynecháme posledný krok. Preferujú ho klientky, ktoré nepotrebujú záverečný píling, alebo im časová zaneprázdnenosť nedovoľuje vziať si dva-tri dni voľno. 

Je ošetrenie bolestivé? Ako vyzerá pleť po zákroku?

Celkovo je ošetrenie takmer bezbolestné. Prvý krok, ktorý je intraorálny, cítiť trošku v oblasti pier. Skôr cítime teplo, ale nie bolesť. Po zákroku je pleť začervenaná a pri citlivom type pokožky môže byť po štvrtom kroku viditeľná tzv. laserová mriežka, ktorá však do niekoľkých dní zmizne. 

Koľko opakovaní treba absolvovať, aby bol efekt viditeľný?

Výsledky vidíme už po prvom ošetrení, ale najlepšie je ošetrenie zopakovať trikrát s mesačnými odstupmi. Vtedy je efekt naozaj vynikajúci a pretrvá až 12 mesiacov. Celý cyklus sa môže opakovať opäť po roku.

Aká je domáca starostlivosť po ošetrení?

Odporúčame gély s obsahom cicaplastu. 

 

Priebeh ošetrenia

Dvoma laserovými vlnovými dĺžkami (Er:YAG + Nd:YAG) umožňuje laser FOTONA SP Dynamis komplexný prístup k ošetreniu tváre na 4 rôznych úrovniach.

 

1. krok SmoothLiftin

SmoothLiftin intraorálne ošetrenie laserom

 • celkové zlepšenie pružnosti v ošetrovanom tkanive
 • výplňový účinok na nosolabiálne ryhy z vnútornej strany (prehrievanie sliznice z vnútornej strany na oboch stranách líc a pier)
 • tento mód je možné použiť len u Er:YAG lasera FOTONA SP Dynamis

2. krok Frac3

Neablačná rejuvenizácie hlbších nedokonalostí módu FRAC3

 • trojrozmerný frakčný efekt Nd:YAG lasera v móde FRAC3 spôsobuje drobné roztrúsenie oblasti s vysokou teplotou
 • ošetrenie prebieha z vonkajšej strany pokožky
 • neablačný spôsob cieli na špecificky hlbšie štruktúry na doplnenie účinku intraorálneho postupu a obnovuje tak textúru pokožky
 • ošetrenie sa zameriava na drobné pigmentácie a cievky

3. krok Piano

Ultra dlhý Nd:YAG pulz mód pre tepelný „tightening“ pokožky.

 • tkanivo ohrieva veľmi bezpečne a rýchlo zvonku dovnútra, kde nastáva koncentrácia tepelnej energie v subkutálnej vrstve a nie na povrchu
 • dlhý režim pulzu s maľovacou „brushing“ technikou určenou pre veľké plochy zlepšuje celkový vypínací efekt na pokožke

4. krok SupErficial

Jemný a studený píling pomocou Er:YAG ablácie pre konečnú čisto povrchovú úpravu pokožky bez tepelnej zložky

 • jemná a studená ablácia dokonale zakončuje celé ošetrenie
 • zlepšuje celkový vzhľad pokožky a redukuje nedokonalosti pleti bez tepelného účinku
Zdieľaj:

Followuj nás:

© 27.04.2022, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ESTETICKÁ DERMATOLÓGIA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.