Contouring mojimi očami

Minule som natrafila na svoje fotky zo stužkovej. Také normálne, originál, papierové, čo šuštia.  Sú lesklé a voňajú. A ktoré pozeráš, držíš v ruke a nie listuješ palčekom. Fotky, ktoré sa nedajú žiadnou „apkou vytuniť.“ Ja som totiž ešte z doby, keď sme nadšene kupovali FUJI filmy... 12tky, 24ky a luxusné 36 obrázkové. Nedočkavo sme išli po fotky, vybrali z obálky a ešte pred fotolabom prezerali. Presne tak šušťavo, voňavo a papierovo. Je pravdou, že polka z nich bola výrazovo „zrelá do koša“,  ale boli to ozajstné spomienky a ukazovali realitu. Práve na tu realitu som sa zadívala. Na svoju mladú 18- ročnú tvár, bez vrások, akné, bez známok starnutia, prebdených nocí a únavy. Na tvár, ktorá má „celý svoj krémový a make-upový“ život pred sebou. Na tvár, ktorá ešte len začínala žiť kozmetickým životom a spoznávala nástrahy líčidiel. Áno, vtedy to boli to nástrahy, kedže sme si všetky dávali predpisovať aknecolor a džabali ho na tvár. De luxe aknecolor v dvoch brutálnych odtieňoch tipu:  múčna pani a plážová slečna. Och, doteraz obdivujem moju tvár, že to prežila bez nejakých trvalých zmien. Ale tvár bola aj tak top. Hladkáááá a natiahnutááá, viečka som mala “pomaly po obočie a obočie do prostred čela“. Líčka oblé a napnuté, krásne výrazné lícne kosti. Čelo bez vrásky hnevu, žiadne kruhy pod očami, spadnuté kútiky úst a pokrčená brada. Proste ako sa hovorí... dačo nenormálne . Mala som jednoducho krásnu a mladú tvár. 
                                                                                                                                                                                                                                                                     
Vzala som fotku a postavila sa s ňou pred zrkadlo a zadívala som sa na svoju terajšiu tvár a porovnávala. To,  čo som tam uvidela, ma potešilo a usmiala som sa. Nieee, jasné, že som nemala tvár 18 ročnej Petry, to sa nedá, lebo veď aj načo? Ale mala som tvár 35 ročnej Petry. Pracujúcej mamy dvoch detí, so všetkými plusmi ale aj mínusmi rodičovstva a reálneho rodinného života. S prebdenými nocami, ranným chaosom a poobedňajším zhonom. Večerným zápolením deti verzus posteľ. S pokrčeným čelom nad neposlušnosťou, zdvihnutým obočím nad úžasom... že tak to ako fakt? Ale aj s častým úsmevom , či naopak neúsmevom.  S vekom, s miliónom pocitov a príbehov, ktoré dávajú našej tvári zabrať. A ja som sa aj  napriek tomu,  pri pohľade do toho zrkadla usmievala. Nevidela som totiž žiadnu vrásku hnevu, spadnuté kútiky od úsmevov-neúsmevov, žiadne kruhy od prebdených nocí. Videla som len zdravú a napnutú pleť. Oblé líčka, zdvihnuté obočie, výrazne lícne kosti a farbu takú žiarivo-odpočinutú. V 35tich rokoch vďaka zázraku menom CONTOURING. Áno,  verím, že si všetci z vás hneď predstavia tie slečny z tutoriálov s pásikavými tvárami. Možno vám napadnú priekopníčky CONTOURINGU „slečnypanie kardašianky.“ Áno, aj to je CONTOURING. Ja som však do CONTOURINGU „made by ENVY“ . Je to zákrok, pri ktorom sa pomocou kyseliny hyalurónovej zvýraznia línie lícnych kostí, sánky a brady. Zamaskujú sa kruhy pod očami (viac sa dočítate v ENVY časopise a na internete). Podľa mňa je to z kategórie „zázarakov za 5 minút.“ Okej okej, tak za 30 minút, lebo toľko to celé trvalo. A to som stihla aj „selfiny“ s pani doktorkou a každým kto neušiel .

Priznám sa a teraz časom a pravdivo a na rovinu. ENVY som vždy vnímala ako deluxe miesto a mala som trošku obavu, či sa nestretnem s trochou,  no povedzme pravdu „som nos hore“... ale nie. Stretla som sa tam s úsmevmi, dobrou náladou, ochotou, profesionalitou a veľkou chuťou k práci a všetkému. Ale poviem aj druhú pravdu. Všetky sú tam strááášne, ale strašne krásne. No odpustíme im to, veď kde inde by mali pracovať krásne a reprezentatívne ženy, ak nie tam. A viem, čo ešte majú. Fajnu kávu , nenormálne krásne zariadenie a kvety a vôňe a sviečky a veľmi čisto a zrkadlá a dekorácie a časopisy a mäkkučké vankúšiky na sedačkách a... je toho veľa. Deluxe predstavu splnili na sto percent, ale vďaka skvelému prístupu, som sa ako hviezda a „horenos“ cítila ja. Pred samotným zákrokom ma všetci privítali (vtedy prišiel ten hviezdno-celebritný pocit ) a  pani doktorka (musím ju nazvať Miss Doktorken  )  mi všetko veľmi zrozumiteľne a  zreteľne vysvetlila a popísala. V preklade - nič ma nebude bolieť, bude to trvať chvíľku, môžem ísť domov a žiť svoj bežný život, len budem zo dňa na deň krajšia... ako uznajte? Sen? No, naozaj to tak bolo. Miss Doktorken začala pracovať, pichala  tu a tam, kde bolo treba. Necítila som  žiadnu bolesť, len občas jemnučké akokeby poštipkanie, ale to bolo všetko. Stále som vedela čo mi robia a prečo. Medzitým  sme stihli prebrať deti, rodinu, seriály, kabelky, topánky, posmiať sa a bolo po všetkom. Spravili sme fotky (lebo fotiek nikdy nie je dosť a bez selfiny z ENVY neodídeš). Vypila som som druhú kávu  a minerálku, dozvedela som sa, že môžem mať malé modrinky a „kdybynecočokolvek“ nebolo dobre, alebo sa mi nezdalo, mám prísť. Obliekla som si kabát a šarm a vydala sa do ulíc. Neviem prečo, ale už vtedy po odchode som mala pocit, že som akosi opeknela .Teraz si myslím, že to bolo tou pozitívnou ENVY energiou, ktorú som si niesla po zákroku zo sebou a ktorá stále neodišla a podľa mňa už nikdy neodíde. Lebo v ENVY majú veľký zdroj vlastnej ENVY energie, ktorú produkuje ENVY DREAM TEAM. Ten presne vie čo robí a podľa mňa to robí top-top. Viem, že sa možno očakáva, aby som napísala, že niečo nebolo dobré. No ja naozaj a úprimne, nemám čo negatívne povedať. Dokonca ani po samotnom zákroku som nemala žiadne problémy. Žiadne opuchy a modriny. V jednom kútiku bola taká maličká, ale skôr to vyzeralo, že som si neutrela ústa po zjedení čokolády . Nič ma nebolelo a napriek neprajníkom (lebo boli) a ich predpovediam, sa zo mňa nestala kučička (kučerenko + kačička ) ani mikimauz, ani mi neochabla polka tváre, ani som sa nevyhádzala, ani nesčernela a ščervenela ani nič... Bola a som to vždy ja, lebo na to v ENVY kladú veľký dôraz... nestratiť svoju tvár... Som len jednoducho „vždy vyspatá do ružova“.
Stala sa však jediná vec. Ja sa vždy pri pohľade do zrkadla usmievam a teším sa, že som to ja... s rodičovstvom, vekom, občasným nevyspatím a životom, ktorý prináša veľa... ale nie je to vidieť .

 CONTOURING tváre aplikáciou kyseliny HA - TEOSYAL PEN 
Vďaka za ENVY a ich DREAM TEAM a za to, že môžeme s pribúdajúcim vekom mladnúť a byť vždy samé sebou.  DoENVYdenia priatelia

© 20.03.2017, Petra Nagyová, foto: Aneta Barčová

ĎALŠIE Z TÉMY #BLOG BY PETHRA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.