Contouring tváre

Moma sa so žiadosťou o svoju premenu zverila do rúk MUDr. Šimbochovej, jednej zo špecialistiek kliniky ENVY na facecontouring. O premene, ktorú podstúpila už druhýkrát, natočila video záznam. Vo svojom projekte Girls Gone Wild sa so svojimi sledovateľkami podelila o celý priebeh zákroku.

Keď som si prvýkrát nechala aplikovať kyselinu hyalurónovú hľadala som spoľahlivú kliniku, kde sú rovnako silné zdravotná aj estetická stránka. ENVY je v tomto smere top. Prvýkrát som si nechala upraviť pery a zákrok si na mne nevšimli ani moji rodičia. Pokiaľ k tomu pristupujete s prirodzenosťou a rozumom, je to ako keď si človek učeše vlasy. Základom mojej tvorby je natáčanie make - up tutoriálov. V nich sú pery aj lícne kosti veľmi dôležité a veľakrát v detailných záberoch. Takto na videu pôsobia krajšie, výraznejšie a aj líčenie sa lepšie prezentuje.  

Contouring

Pred ošetrením si lekár dôkladne zakreslí oblasti tváre, ktoré treba vyplniť alebo vymodelovať a ešte raz celý postup prekonzultuje s klientom. Následne sa pripravia vhodné druhy kyselín na každú oblasť. Do ošetrovanej oblasti sa aplikuje primerané množstvo kyseliny HA. Aplikácia sa vykonáva elektronicky riadeným perom, dutou ihlou tzv. kanylou, alebo klasickou ihlou. Výber materiálu a voľba vhodnej aplikačnej pomôcky je na lekárovi, ktorý berie do úvahy nielen miesto aplikácie, ale aj želaný efekt –  či potrebuje len pozdvihnúť oblasť líc, alebo aj vyplniť ich objem. Zákrok je nebolestivý alebo len mierne bolestivý vďaka špeciálnemu spôsobu aplikácie. Tiež pracujeme takmer výhradne s materiálmi, ktoré už obsahujú anestetikum, čím sa znecitlivie ošetrovaná oblasť počas zákroku.

MUDr. Šimbochová zdôrazňuje individuálny prístup a zachovanie prirodzenosti: „Podľa môjho názoru je facecontouring najväčším trendom v súčasnej dermato-estetickej medicíne. Trend, ktorý je aj dlhodobo udržateľný. Vďaka veľmi prepracovanej metóde, keď sa výplňový materiál, kyselina hyalurónová, aplikuje na kostné štruktúry ako sú lícne kosti, brada, nos vieme zjemniť nedokonalosti, navrátiť objem tam, kde sa vekom začína strácať. Aj mladšie klientky strácajú objem. Ideme bez jasných pravidiel, uplatňujeme naše technické zručnosti, cit v ruke a umelecké videnie. Moma rozhodne patrí medzi mladšie klientky a myslím si, že výsledok je krásne prirodzený, z čoho sa teším.“

„Či som spokojná? Veľmi. Naozaj. Pre mňa bol dôležitý aj prístup pani doktorky, pretože som sa pred zákrokom celkom slušne bála, najmä bolesti. Všetko bolo tip-top a vôbec ma aplikácia nebolela,“ uzatvára Moma.

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 02.08.2021, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #PREMENY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.