envy ,, pán božský “

Každá žena je v určitej chvíli života ako Carrie a rozmýšla nad pánom božským. Buď ho stretla, alebo na neho ešte len čaká. Všetky nás však zaujíma, čo si o nás  „páni božskí“ myslia. Ako vnímajú naše zvyky, čo sa im na nás páči a čo, ako sa povie, vôbec nemusia. My sme dvoch z tohto pokolenia vyspovedali. Obidvaja sú slobodní, športovo pozitívni, robia to, čo ich nielen živí, ale aj baví a napĺňa a majú jasnú predstavu o svojom živote... v našom najnovšom Envy magazíne.

Martin Faměra (28 r.) Hráč vodného póla, CN ATLETIC BARCELONETA, reprezentant SR . Existuje výrok, ktorý hovorí: ,,Práca ma fascinuje, celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto iný pracuje.“ V tomto prípade by veľa žien súhlasilo. Martinovou prácou je vodné pólo a „pracovným outfitom“ plavky. Takže pokojne pozerajte. Pochádza z krásnej českej dedinky Strakonice, čo je asi 7 km od  dobre známej s menom Hoštice. Natáčalo sa tam nezabudnuteľné Slnce, seno. Pamätná veta: ,,Hoštice, nezastavujééém“ platí aj pre Martina. Tiež nezastavil, vybral sa do vodnopólového sveta, prešiel rôznymi klubmi a momentálne žije a hrá v Španielsku.


Vodné pólo na Slovensku nepatrí veľmi do rebríčka tzv. top športov. Ako je to s týmto športom v zahraničí? Patria tam hráči medzi športové celebrity s podpiskartičkami. ☺ ?
Je to velký rozdíl, jak v návštěvnosti, tak i v tom, že vás lidé občas poznávají. TOP je to asi v Srbsku, tam jsou všichni vodnopolisti za sportovní celebrity. Na mistrovství Evropy tam chodilo na domácí zápasy 12-16-tisíc lidí. A ve Španělsku  je tento sport také poměrně populární, jen tam nejsou tak velké kapacity bazénu. Popravdě, podpiskartičky nemáme, ale míče, trička a fotky  podepisujeme poměrně často. :)
Krásne ženy patria k športovcom a ty určite máš svoj vlastný fanklub. Prezraď nám svoj ideál ženskej krásy. Čo musí mať žena, aby ťa zaujala? A čo ťa naopak odrádza?
Jsem sportovec, tak musí být určitě alespoň trochu sportovní typ (žena, co se bojí, že si zlomí nehet při sportu, to není moje partie:)) A co se týče vzhledu, tak blondýna, tmavovláska, zrzka, krátké vlasy nebo dlouhé vlasy, na tom až tak nesejde. Zaujme mě hodně žen. Hlavně musí být vtipná a tolerantní. A co mě odradí?  Jednoznačně kouření, hysterie a namyšlenost.

My ženy sme typické tým, že máme sto krémov, ale všetky používame, množstvo líčidiel a nikdy nie dosť. Je nejaká vec alebo produkty, ktoré „mužská myseľ“ absolútne nepochopí?
Nelibí se mi vytetované obočí a až moc make-upu. Žena by měla působit přirozeně. Ale zase ne každý kluk má stejný vkus, takže třeba se to některým líbí, co já vím.
 Aký je tvoj názor na spojenie estetická, plastická chirurgia a ženy.
Je hezké potkat krásnou přírodní ženu, ale pokud má žena z něčeho na svém těle komplex a bude se po zákroku cítit lépe, tak proč ne.
Ako vnímaš najnovšie trendy v estetickej a plastickej medicíne? Zväčšovanie pier, zadoček ala Kim Kardashian... Rozoberáte takéto témy aj vy muži? Že toto je fajn a toto je už cez?
Samozřejmě, to rozebíráme. Pokud to vypadá přirozeně, tak je to v pohodě, ale některé holky to kolikrát dost přepísknou.
 Vedel by si si predstaviť po svojom boku ženu, ktorá už nejakú plastickú operáciu postúpila? Má upravené prsia, pery či „nový zadok“?
Ano, dokázal bych si to představit, ale jak už jsem psal, muselo by to vypadat přirozeně. Žádné šestky prsa a pusu, jako kdyby ji zrovna vytáhla z včelího úlu;)).  Už jsem měl po svém boku ženu, která měla upravená prsa.
A čo žena a jedlo? Prezraď, s akým jedlom na tanieri sa pre teba žena stáva kulinárskou bohyňou?
V jídle vůbec nejsem vybíravý, pochutnám si na všem. Takže když bude umět vařit cokoli, zaujme mě vždy. Jinak přes sezonu mám upravený jídelníček. Všechny jídla se u mě točí kolem salátů, rýže a masa. Takže vlastně stačí, když se naučí několik druhů salátů … :D
Odlišujú sa nejako ženy v Čechách, Španielsku či na Slovensku?
Myslím si, že v množství krásných žen nemá Slovensko ani Česko ve světě konkurenci.

Radovan RADYACTIVE Gergeľ (34 r.)  Silovo-kondičný tréner a zakladateľ filozofie RADY ACTIVE. Človek, ktorý vie, ako cvičiť, kedy cvičiť a hlavne dá pozor, aby ste si cvičením neublížili. Muž, ktorý sa pozerá na potraviny nielen ľudským, ale aj odborným okom, kedže má na to patričné vzdelanie. Osobnosť, ktorá v živote niečo dokázala a naďalej na sebe pracuje a vzdeláva sa. Chlap, ktorý „búra mýty” o tzv. zdravom stravovaní a zauživaných metódach cvičenia.


V čom sa tréning v RADY ACTIVE líši od ostatných?
 Moje nadšenie pre „povolanie“, ktoré som si vybral, je pravdepodobne neprehliadnuteľné, nenapodobiteľné a zároveň plne pochopiteľné. Robím to, čo milujem. Cítiť to na tréningu, cítiť to v každom mojom článku či projekte, ktorý som pod hlavičkou RADY ACTIVE urobil. V tom sa líšime. Rovnako mám určité tréningové zásady, ktoré vychádzajú z mojich poznatkov, a tých sa držím. Napr. ak raz poviem, že u mňa sa brušáky robiť nebudú, tak mi verte, že sa nebudú. Urážajú ma však zlí, nevzdelaní a nedbanliví tréneri. Preto ich patrične „hejtujem“ a presne preto na mnohých môžem pôsobiť namyslene. Som na to hrdý.  
Si veľmi obľúbeným a aj čítaným autorom blogov. Ako vznikajú? Neplánuješ napísať aj knihu?
Áno, teším sa, že moja fanpage má taký veľký dosah a aktívnych čitateľov. Práve od nich som už viackrát v reakciách pod článkami dostal popud k tomu, aby som už napísal svoju knihu. Písanie ma neuveriteľne baví, každá moja veta je výsledkom dôslednej selekcie z miliardy myšlienok, keďže všetko musím dopodrobna preštudovať. Preto kniha má svoj čas, ale určite bude unikátna. 

Prejdem teraz k ženám a ku kráse. Prezraď, aký typ ženy sa ti páči. Tak obyčajne a možno trošku prvoplánovo. Čo musí mať, aby si udržal pohľad o nejakú tú sekundu dlhšie?
 Prvoplánová odpoveď je pekné oči, úsmev, zuby a plný výstrih. No to chce pravdepodobne každý mať doma po svojom boku. Mne sa však páči aj zaujímavosť a práve jej posúdenie je plne pod kontrolou analytického nástroja, ktorý máme každý sebe vlastný.  
Aký máš názor na spojenie žena a estetická medicína? Si  zástancom plastických a estetických operácií alebo naopak je to pre teba neprijateľné?
 Najvhodnejšiu odpoveď si musím požičať z anglického jazyka: „it depends“. Nemám nič proti takýmto zásahom, ak to danej žene zdvihne sebavedomie či pomôže vidieť samu seba v lepšom svetle, no musí to byť vkusné. Tu neexistuje dobré alebo zlé. Osobný pocit zo svojho tela je to, na čom záleží najviac. A rozprávajúc za seba, mne sa páči veľké prirodzené alebo aj „umelé“ poprsie. :)
Čo sa ti na ženách ale absolútne nepáči? Výzorovo a typovo.
 Výrazné vytetované, nedajbože hranaté obočia, ktoré „kričia z pol kilometra“. Neprirodzene opuchnuté napichané pery, krivky očí devastujúce mihalnice či kilá mejkapu. Rovnako tak rozkysnutosť a mľandravosť, znamenie ľahostajnosti. A fajčenie. Óoo, áno, fajčenie. Žena si ráno vyumýva každučký kút svojho (aj dokonalého) tela, aplikuje krémy od výmyslu sveta, upraví sa, dá si parfum, oblečie čisté voňavé oblečenie... a o 10 minút to všetko zničí cigaretou.  
Myslíš si, že napr. upravené poprsie alebo pozadie môžu byť stopkou pri aktívnom cvičení? Mnohým ženám možno napadá táto otázka, ale hanbia sa opýtať.
 Čo sa týka strachu z rizík, ktoré implantáty prinášajú, myslím, že v dnešnej dobe je kopa kvalitných, zdraviu neškodných materiálov, niet sa už čoho obávať. A  z pohybového hľadiska už vôbec nie. Dokonca implantáty držia pokope lepšie ako vaše vlastné tkanivo. Len im po operácií treba dať potrebný čas, podľa odporúčania lekára.
Ako relaxuješ? Sladkosťou, sladkým ničnerobením alebo sladkým spánkom?
 Mam rád wellness, do ktorého chodievam pravidelne. Ale milujem aj sladké, resp. nezdravé potraviny, no nesnažím sa to vnímať ako odmenu za poctivý prístup k zdravej výžive. Nechcem sa odmieňať za to, že som zdravý, funkčný s pekným telom. Mala by to byť samozrejmosť. Sokrates to povedal pekne: „Muž nemá právo byť amatérom v rovine fyzického tréningu a jeho hanbou zostarnúť bez toho, aby poznal tu krásu a silu, ktorých je jeho telo schopné.“

© 01.07.2017, Petra Nagyová

ĎALŠIE Z TÉMY #ŠTÝL

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.