ENVY Therapy®

Rok s pandémiou

„Za úspechom, ktorý dnes vidíme a úprimne sa z neho tešíme, je dlhá cesta a nič nevzniklo snením, ale detailným plánovaním. Rok s pandémiou nás veľa naučil, posunul nás najmä vo flexibilite, pretože vetva služieb dostávala reštrikčnými opatreniami veľmi zabrať a časť z roka sme ich nemohli vôbec poskytovať. Na druhej strane, dopyt klientov po produktoch ENVY Therapy® rástol a vyžadoval si ešte viac energie, financií a aj ľudského potenciálu z našej strany. Na konci dňa, resp. roka bilancujeme so vztýčenou hlavou a novými víziami. Sme múdrejší, stabilnejší a väčší,“ hovorí o ťažkom roku, ktorý priniesol aj úspech, riaditeľka Envy kliniky Natália Selveková.

Objemová rovnica

Objem, o ktorý sme prišli v službách, pretože ich vykonávanie bolo veľmi oklieštené, úplne znemožnené a aj o ne klesal vzhľadom na situáciu záujem, nám vykompenzoval objem, o ktorý sme narástli vďaka dopytu po produktoch našej ENVY Therapy®. Nemáme samostatný obchod, nepredávame v kamenných predajniach, iba na našom e-shope, resp. na klinikách a salónoch krásy, s ktorými spolupracujeme. Ľudia sa prirodzene presúvali z parfumérií a drogérií do e-shopov, začali mať viac času na beauty rutiny, a vôbec sa viac vzdelávali, starali o pleť. Záujem o segment kozmetiky a „home spa“ rástol. Zareagovali sme flexibilne, rozširujeme portfólio produktov, zlepšujeme zákaznícky servis, pribúdajú online advisorky, ktoré vedia každému poradiť. Dalo by sa povedať, že sme napriek všetkému stále boli v jednej rovine – o čo nám objemovo klesol záujem o služby, o to stúpol predaj produktov ENVY Therapy®.

Optimalizácia

Tím Envy kliniky je esenciálnou časťou, záleží mi na všetkých zamestnancov a samozrejme bolo treba zareagovať na to, že napríklad niekoho pozícia sa stala nadbytočnou. Hovoríme o recepčných, zdravotných sestrách... V prvom rade som sa sústredila na to, aby som nikoho nemusela prepustiť a preto áno, ak dostanete od nás teraz balík, je možné, že vám ho vyexpedovala zdravotná sestra. Nikomu som nemenila mzdové podmienky, iba pracovnú náplň. Retrospektívne a finančne by sa rok dal zvládnuť lepšie, ale prvoradý cieľ udržania tímu som splnila. Situácia sa stále mení, reorganizácia bude nevyhnutná a je žiadaná z obidvoch strán. 

Výroba 

Čo sa týka navýšenia výroby, nemali sme problém, vždy kladieme dôraz na to, aby boli dodržané naše jedinečné receptúry. Drvivú väčšinu našich produktov, určite 70% vyrábame na Slovensku, kde máme domovskú výrobňu, prípadne v Česku. Ampule sa vyrábajú v Taliansku, lebo domáci trh nám neponúkol výrobcu s takouto technológiou a hydrogélové masky v Honkongu, pretože Ázia má na ne patent. Ukotvenie masiek do gélu sa nerobí nikde v Európe. 

 

Ženská energia

Som zvyknutá pracovať so ženským kolektívom, nepovažujem ho za nijako špecifický. Ženy sú určite lepšími multitaskerkami a v našom biznise je ich názor nenahraditeľný. Muž asi nenavrhne ako vylepšiť odličovač. V každom prípade, ženy si zaslúžia obdiv. Byť pracujúcou mamou je ako hrať denne superwoman a mnohé svoju rolu zvládajú bravúrne. Aj ja som žena a mojou úlohou v Envy je stále určovať chronológiu výroby produktov a dnes som už hlavne koordinátorkou svojich tímov. Do všetkého sa detailne starám, ale delegujem povinnosti, pretože všetko sa nedá stíhať. Zatiaľ fungujeme a chcem veriť, že každým dňom  lepšie. Vyzerá to asi takto: na začiatku mám nápad, spoločne kreujeme, potom rozdelím povinnosti a na konci to všetko spojím dokopy. Som známa tým, že stále niečo vylepšujem. Ale to asi každý, najmä keď sme pred časom mali napríklad na e-shope 30 objednávok mesačne a teraz ich máme 1500. 

Detailistka s víziou

Tým som asi známa. Vylepšujem aj mikro záležitosti, lebo my vlastne sme vylepšovatelia – stavu pleti, keď sa to tak vezme. Chyby sa stávajú a učíme sa automatizovať a stále byť čo možno najlepší a osobní v zákazníckom servise. Spomínam si, že na začiatku som poznala takmer všetkých svojich zákazníkov, to už samozrejme nie je možné. Keď som si však všimla, že si objednáva krém moja učiteľka zo strednej školy, poslala som jej niečo pre dcéru. Táto rovina musí byť automatická, aby sme dosiahli presah aj za hranice Slovenska, o čo sa snažíme. Nebudeme klientov poznať, ale ponuka našich produktov a servisu musí byť stále jedinečná. Od začiatku sme mysleli – proeurópsky. Určite chcem ENVY Therapy® rozšíriť na čo najviac krajín. Neviem si predstaviť, že by som nebola takto pracovne vyťažená a len delegovala... to nie. Moja práca, môj biznis ma veľmi baví. Chcem veriť, že je to cítiť. 

Snívaš si svoj sen?

Áno, i nie. Hovorme skôr o cieľoch, ktoré postupne plním, lebo všetko som plánovala. Už v roku 2010 som na Slovensko začala distribuovať kozmeceutiká talianskej značky Renlive, ktorú sme predávali na klinike, ale aj v salónoch a lekárňach. Dostala som sa do laboratórií a k receptúram produktov. Mala som nápady aj vo sfére receptúry, ale i napríklad marketingové. Vtedy vôbec neboli vypočuté, moja úloha bola predávať produkty. Pochopila som, že chcem mať väčšiu silu, nie iba ponúkať hotové, ale navrhovať produkty, ktoré budú maximálne efektívne. Koncept som mala detailne presný, ale museli sme ako firma dozrieť skúsenostne a finančne. Pripravení na štart sme boli pred tromi rokmi. Skúsenosti s klientmi boli nenahraditeľné, tie považujem za alfu a omegu. Samozrejme, každý projekt tohto typu vyžaduje investície i čas, preto išlo všetko postupne a prvé boli dve séra. Dnes máme v portfóliu asi 50 produktov a prototypov máme asi 20. Strategický plán bol od prvej pipetkyJ

Na čo sa môžeme tešiť?

Čoraz viac sa sústredíme na produkty, ktoré imitujú profesionálne zákroky. Zákazníkov i nás  to veľmi baví, lebo vidíme výsledky v relatívne krátkom čase a prinášame do domácej starostlivosti účinné metódy a inovácie ako mezostamp, koncentrovane ampulky ci ultrasonické čistenie. Náš koncept a smer je jedinečný ​​a zaujímavý, vychádza z rokov skúseností dermatológov a kozmetičiek. Po spotrebovaní fľaštičky séra, obrazne povedané, je pre každého dôležitý výsledok. Samozrejme, v dnešnom svete by asi žiadny biznis nefungoval bez kvalitného marketingu. Momentálne sa najviac zaoberáme novou radou kozmetických produktov, ktoré prinesieme na trh. Pracovne ju voláme „mladšia sestra“ENVY Therapy®, ktorá bude super funkčná, ale pripravujeme ju tak, aby bola dostupnejšia širšej verejnosti. Už teraz sa teším, ale ja sa teším z každej novinky, ktorú sa nám podarí dostať na trh. Stále mám svoje najobľúbenejšie, prisahala by som na domácu mezoterapiu, ampule a koncentráty. 

 

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 16.06.2021, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #BEAUTY

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.