ENVY vždy viac

Jeden z najdôležitejších orgánov nášho tela je mozog. Dal by sa nazvať aj centrálnym počítačom, ktorý kontroluje a riadi každú myšlienku, pohyb ale aj procesy, ktoré sú automatické a nami neovládateľné.  Aj klinika Envy má svoj mozog , ktorý všetko riadi. Recepciu a ten Envy-mozog má dokonca aj dve hemisféry, ako sa na správny mozog po anatomickej stránke patrí. Až na to, že namiesto pravej a ľavej hemisféry sa delí na druhé a piate poschodie. Je miestom prvého kontaktu, mnohokrát  braným ako samozrejmosť. Býva občas aj miestom tlmenia nezhôd, nepochopených otázok, ale aj naopak miestom, kde priania dostávajú reálnu podobu a itinerár dňa klape ako hodinky. Recepcia sa stará o milión maličkostí, z ktorých ale vznikajú veľké veci. Radí, pomáha, objednáva, združuje, rieši a rozdáva úsmevy, či pokoj. A ak vás zaujímajú naozaj najčastejšie otázky, ktoré na recepciu prichádzajú (a prezradíme, že niektoré aj 10x do dňa... haha) prečítajte si ich, a možno aj vďaka tomuto milému článku to bude len 9x do dňa. Envy recepčné sú však skvelé v tom, že vždy majú pripravený úsmev, chuť k práci a patrí im vďaka za to, že tých milión maličkostí zvládnu bez nášho povšimnutia ☺.

1 .Je možné v deň konzultácie absolvovať aj daný zákrok?

Pri zákrokoch, ktoré trvajú okolo 15 min., ako napr. zväčšenie pier alebo aplikácia botulotoxínu to je možné. Pri časovo náročnejších zákrokoch, alebo zákrokoch vyžadujúcich si napríklad krvné vyšetrenia, nie je možné absolvovať konzultáciu a zákrok v jeden deň. Ak je však klient zďaleka a po detailnejšom telefonickom rozhovore vieme predpokladať, že na daný zákrok bude pravdepodobne vhodným pacientom a nebude v jeho vykonaní žiadna prekážka, tak mu rovno s termínom konzultácie „bookujeme“ aj čas potrebný na vykonanie zákroku.

2.  Prečo je potrebná osobná konzultácia pred zákrokom?

Osobná konzultácia pred zákrokom je potrebná preto, aby lekár zhodnotil, ktorá metóda je pre klienta najvhodnejšia, a aby sa predišlo nesprávnej diagnostike problému a následného objednania na zákrok, ktorý pre klienta nie je vhodný. Klienti si často vyberú zákrok na základe reklamného článku či odporúčania kamarátky, avšak v skutočnosti klientom vybraná metóda často nemusí byť na riešenie problému najvhodnejšia.

3.  Koľko epilácií je potrebných, aby mi úplne prestali rásť chĺpky?

Laserová epilácia zabezpečí želaný efekt po 5 - 10 opakovaných ošetreniach - chĺpky na tele sa nachádzajú v rôznej fáze rastu, pričom laser ničí chĺpky len v rastovej fáze. Výsledný efekt je dlhodobý - chĺpkov sa zbavíte natrvalo. Odporúčame absolvovať udržiavacie ošetrenie približne raz ročne.

4. Je možné absolvovať ošetrenie VITAL INJEKTOR v lete aj v zime?

Toto ošetrenie na našej klinike patrí už do komplexného radu ošetrení ENVYTHERAPY a nájdete ho pod novým názvom ENVY therapy® MezoVITAL. Prístroj Vital injector pracuje metódou mezoterapie, keď sa do vrchných častí pokožky vpravuje kyselina hyalurónová obohatená o vitamíny a aminokyseliny. Ošetrenie podľa typu aplikovanej kyseliny ešte rozdeľujeme na jednotlivé kategórie, ktoré sú špecificky zamerané na konkrétny problém pokožky.  ENVY therapy® MezoVITAL je možné absolvovať počas celého roka a aj na základe ročných období vyšpecifikovať konkrétny typ ošetrenia, ktoré je pre pokožku momentálne vhodné. Výsledkom je okamžitá hydratácia a sviežosť pleti.

5.  Prečo nie je možné absolvovať laserové ošetrenia v lete?

Príliš invazívne laserové ošetrenia, ako frakčný resurfacing či odstraňovanie znamienok, sa počas intenzívne slnečných mesiacov nevykonávajú vzhľadom na riziko hyperpigmentácií. Avšak napríklad epiláciu laserom, alebo IPL je možné absolvovať celý rok. Do úvahy sa berie miesto ošetrenia a následné vystavenie pokožky slnečnému žiareniu. Najvhodnejšie je absolvovať ošetrenie na jeseň a v zime, vtedy je možné ošetriť akúkoľvek časť tela, ale aj v lete sa dá zákrok vykonávať na miestach, ktoré sa nevystavujú priamemu slnečnému žiareniu, popr. nastaviť menší výkon lasera. Predĺži sa síce čas dosiahnutia konečného efektu, ale zabráni sa tvorbe pigmentácii.  

6. Kedy je možné laserové a kedy chirurgické odstránenie znamienok a výrastkov?

Laserové a chirurgické odstránenie znamienok a výrastkov je vhodné na jeseň a v zime, aby sa predišlo tvorbe nežiaducich pigmentácií, keďže po ošetrení sa neodporúča vystavovať sa slnku. Ak je však znamienko na mieste, ktoré nie je vystavené priamemu slnečnému žiareniu, dá sa jeho odstránenie vykonávať počas celého roka.  Ploché, viac pigmentované znamienka, sa odstraňujú chirurgicky a vystupujúce znamienka laserom.

7. Prečo je potrebné mať vyšetrené znamienka a výrastky u kožného lekára?

Pri samotnom vyšetrení prídeme na to, že to, čo pacient považuje za znamienko, je v podstate len obyčajný výrastok, prípadne tzv. starecká bradavica. Po dermatoskopickom vyšetrení vieme následne rozhodnúť, či treba danú léziu odstrániť zo zdravotného hľadiska, prípadne si ju pacient želá odstrániť z hľadiska estetického. Klasické materské znamienka – pigmentové nevy – sa laserom neodstraňujú, pretože vieme, ako dokážu byť nebezpečné a preto ich vyberáme zásadne len chirurgicky aj s následným histologickým vyšetrením. Pokiaľ ide však o neškodnú léziu, ktorá nevykazuje známky klasického znamienka, je najideálnejšie odstrániť ju laserom.

8. Ako dlho sa u vás čaká na termín?

Na našej klinike sa na termín čaká v závislosti od náročnosti vykonávaného zákroku, a to od dvoch dní až do dvoch týždňov. Ak ide o operačný výkon, doba čakania je do dvoch mesiacov.

9. Je konzultácia spoplatnená?

Áno, konzultácie u nás je spoplatnená , ale konkrétnu sumu určuje lekár a závisí od viacerých faktorov.  Jedným z nich je určite aj čas konzultácie, či závažnosť problému a následného ošetrenia. Pohybuje sa v rozmedzí od 10 do 50 eur.

10. Aká dlhá je rekonvalescencia po dermatologických ošetreniach?

Rekonvalescencia po dermatologických zákrokoch je individuálna, záleží od obťažnosti zákroku a taktiež toho, či je zákrok invazívny alebo neinvazívny.

© 04.05.2018, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ZDRAVIE

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.