IMCAS - Paríž

Tento rok hlásal parížsky IMCAS ,,Vitajte späť, naši lojálni účastníci, vitajte aj tí, ktorí ste nás navštívili po prvýkrát.“

IMCAS, spoločnosť estetickej a plastickej chirurgie, organizuje každoročne niekoľko medzinárodných kongresov, zaoberajúcich sa novými metódami, postupmi a zákrokmi v oblasti estetickej a plastickej chirurgie. V Indii, v Paríži, v Cancúne a na Bali. Tento rok hlásal parížsky IMCAS ,,Vitajte späť, naši lojálni účastníci, vitajte aj tí, ktorí ste nás navštívili po prvýkrát.“ Aj tentokrát mal IMCAS celosvetové zastúpenie, či už po rečníckej, ale aj učastníckej stránke. Predstavilo sa 580 rečníkov a vyše 200 vystavovateľov a účastníkov z celého sveta. Zaujímavosťou pre pani doktorku bolo početné zastúpenie moslimských lekárok. Učastníci sa pohybovali po deviatich tzv. rooms, čiže izbách, umiestnených na dvoch podlažiach. Od siedmej hodiny rána do siedmej hodiny večer prebiehal odborno-školiaci program. Súčasne bolo možné vidieť veľa prezentácií firiem, zaoberajúcich sa estetickou a plastickou chirurgiou. MUDr. Zuzana Kožuchová nám predstavila novinky z tohtoročneho kongresu, ktoré doplnila odbornými zaujímavosťami. A čo bolo takou prevratnou novinkou tohto kongresu? Pre p. doktorku to bol jednoznačne live prenos na anatomických kadáveroch. ,,Mali sme  možnosť sledovať simultánny prenos z pitevne, kde sa na rozpitvanom človeku prezentovala aplikácia napr. botulotoxínu, nití či kyseliny hyalurónovej. Zároveň šiel kontinuálny prenos zo zákrokovej miestnosti, kde sa aplikovalo presne to isté na živom človeku, a tak bolo možne krásne vidieť porovnanie a účinky aplikovanej látky či materiálu,“ vysvetľuje pani doktorka. Ďalšou novinkou bola prezentácia, resp. 3D projekcia. Celá sála, asi 800 ľudí, mala nasadené 3D okuliare. ,,Bolo to úžasné, ako keby sa všetko odohrávalo reálne pri nás,“ neskrývala nadšenie pani doktorka. Podľa jej slov  „technika vstúpila aj na IMCAS“,  pretože dalšou zaujímavosťou boli prezentácie cez telemost priamo z Indonézie . „Bola to zároveň akási pozvánka na nasledujúci kongres na Bali,“ vraví pani doktorka. Na otázku najviac prezentovaných zákrokov dodáva: „Jednoznačne mezolifting alebo niťový, tzv. shilouett lifting. Tento kongres mi veľmi veľa dal, priniesla som so sebou množstvo noviniek, na ktoré sa naši klienti môžu tešiť,“ prezrádza MUDr. Kožuchová.

© 29.06.2017, Petra Nagyová

ĎALŠIE Z TÉMY #ESTETICKÁ DERMATOLÓGIA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.