Laserová epilácia - ako je to naozaj ?

Laserová epilácia  Epilácia laserom Light Sheer Duet ...bezbolestná a trvalá...to hlása každý letáčik, každá kampaň, reklama v časopise, či televízii. Ako to je naozaj?
Skôr, kým rozlúštime túto „šerlokovskú“ hádanku, povedzme si jednu dôležitú vec, ktorú veľa z nás neovláda? Namiesto správneho pomenovania (nech neurobíme fopá, kedže držíme úroveň) radšej zvolíme slovíčko odstrániť, zničiť, zahubiť, vyrvať a iné ☺. EPILÁCIA vs DEPILÁCIA !!! Čo je čo?  Je to veľmi jednoduché, pochopiteľné a myslím si, že to už budete vedieť „napořááád.“. Depilácia je odstránenie chĺpku nad povrchom pokožky . To jest, ak si labky v rýchlosti holíme mužovou (priateľovou) žiletkou, alebo si kúpime tú zázračnú penu s dvomi EE a ružovou špachtličkou. Poznávacie znamenie depilácie: nebolí to. Epilácia je odstránenie celého chĺpku aj s korienkom. Teda, epilátorom (ten strojček z reklamy kde sa slečna tak šťastne usmieva, keď s ním rotuje po nôžke). Voskom (vosk, nalepím pásik, zahryznem do vankúša, popr. do ruky. Prudký ťah a ouuje chĺpky sú preč) alebo laserovým prístrojom. Poznávacie znamenie epilácie: bolí to. Vyskúšala som všetko. Keďže nepatrím k tým šťastným typom svetlých žien, kde chĺpky hľadáte lupou. Nie, som tmavovláska a radšej si ani nepredstavujem svoju bio podobu (haha). V mladosti som bola žiletková, ako rýchla prvá pomoc ofkej. Skúšala som aj ružovú špachtličku, ale nejako ma to nenadchlo. Strojček-epilátor, no rolovala som po nôžke, ale úsmev nebol. Potiahlo mi síce kútiky, ale tak kŕčovito z bolesti. Epilácia voskom bola zatiaľ moja topka. Bolí to, ale rýchly efekt, rýchla bolesť, raz dva a ide sa. Mne typu idem - riešim to vyhovovalo najviac. Čoraz viac ma však zaujímala epilácia laserom a predstava, že už nikdy nebudú nikde žiadne chĺpky. Wau, neuveriteľné.

Potom prišla ponuka z ENVY to vyskúšať, tak som išla na to. Hneď po objednaní som dostala inštrukcie, že nie je dobré robiť epiláciu v dobe slnenia. Takže, ak rozmýšľate z „kupka odskočiť na epilku,“ rýchlo zabudnite. Teraz je ten správny čas na tento „odchlpovacíprojekt.“ Zima a málo slnka. Ak aj nie, minimálne 2 týždne pred epilkou sa neopaľovať. Opálená koža obsahuje melanín, ktorý by mohol zachytiť laserový lúč a zbytočne by sa koža spálila, popr. by sa musel znížiť účinok lasera. Taktiež sa pred zákrokom neepilovať, to znamená nevytrhávať chĺpky. Naopak, deň pred zákrokom oholiť tú časť tela, ktorá pôjde „podlejzer“ ☺. Prečo? Laserový lúč „ide po chĺpku,“ čiže polopatisticky, ak je dlhý chĺpok nad kožou, zameria ho a spáli na povrchu. Ak je na pokožke „čierna bodka“ po oholení,  zameria a odstráni chĺpok aj pod pokožkou... v tom to je ☺.  Takže, upozornená som bola, pokyny som dostala spolu s úsmevom recepčnej, všetko som vykonala a išlo sa na to. V súkromí, intímnej zóne ambulancie, ktorá síce s ambulanciou má akurát spoločný názov, lebo čistučko, kvety, svetlo, vankúšik ☺. Nehrozí ani „situejšn“ že ležíte a kadekto vbehuje dnu von, prechádza cez miestnosť, rieši sa káva, pôžička či zlé deti. Nie ☺ toto je –ENVYsvätá trojka - zdravotná sestrička, laser a vy. Sestrička hodila očko, zistila, že pokyny som dodržala. Opísala  prístroj, ukázala „hlavice odpaľovačky“ – laserové. Jednu širokú, jednu úzku a ja som kyvkala hlavou a modlila sa nech to začne a mám to už za sebou, lebo aj keď je to bezbolestné, vraj to stráááášne bolí. Viem, že som ešte povedala, že si nedám dole ponožky, lebo mi je zima a odpoveď bola, že o chvíľu už nebude. Nasledoval úsmev a žmurknutie. Milujem tento svojský humor ☺. A išli sme na to. Nohy a bikiny.

No, nebudem vám vravieť, že to nebolí. Nohy sa podľa mňa dajú zvládnuť v akejsi pohodičke (ak si ich epilujete strojčekom alebo voskom) ani vás to nebude až tak bolieť. Tak ku koncu trochu áno. Trvalo to cca 20 minút (oblasť lýtok)...10 jedna a 10 druhá. S prestávočkami na nádych a výdych. Sú miesta, kde je to v pohode a kde to trošku viac bolí. Ale celkovo, žiadna katastrofa ani tragédia. Je pravda, že každá máme svoje lepšie a horšie dni a iný prah bolesti, ale naozaj, nič hrozné. Bikiny, to už je iná „šálka kávy.“ Tam boli aj silnejšie nádychy a výdychy a aj že auauau a ušla aj impertinentnosť ☺ . Ale pár minút a koniec. Rozmýšľala som ako priblížiť tu bolesť resp. popísať. No, ako keď Vám niekto strelí do kože gumičkou a ešte je to teplé, na niektorých miestach horúce. Pozitívum, spotila som sa teda dosť a fakt mi bolo horúco (podľa mňa polkilečka vypotíte ☺). Hlavica, ktorá sa priloží na kožu vám ju nasaje urobí podtlak a tým pádom to až tak nebolí. No, fakt ako koho. Mňa až tak strašne nie. Dá sa to vydržať a určite to stojí za to. Po epilke mi kožu natreli špeciálnym hydratačným krémom, aby sa pokožka ukľudnila a doporučili mi si ju nejakým ošetrujúcim natierať (majú na recepcii) alebo nejakou mastičkou na ukľudnenie Bepanthen, Panthenol. Tak som sa pekne obliekla, utrela pot, vydýchla, napila sa vodičky a išla sa objednať na „epilačné repete.“ Pretože nebudeme si tvrdiť nezmysly. V tomto prípade raz nestačí a zákrok treba párkrat opakovať. Koľko, to je už indivindi podľa každého. Pri laserovom boji sú zničené chĺpky v rastovej fáze, ale aby sa zničili aj tie v kľudovej, ktoré začnú žiť keď tieto zomru ☺. U niekoho 3x, 4x, 5x ...

Určite to nestojí 5 korún, ale dá sa kúpiť permanentka, alebo sa na to „finančne pripraviť.“ Ideálne je zopakovať tento proces  po 2 mesiacoch a preto sa na to viete finančne pripraviť. Po samotnom zákroku som mala nohy ok, len jemnučko začervenané, oblasť bikín už viac. Trochu to aj bolelo. Porovnanie: ako keď to trochu preženiete so slnkom a páli vás opálená koža. Do druhého dňa sa to však ukľudnilo, veľa chlpov zmizlo a ja som teraz vo fáze, keď žasnem, že nerastú rýchlo. Ak aj áno, niektoré samé vypadávajú. Je dobre si nôžky a „takďalej“ pravidelne holiť a akosi im „pomôcť“ vypadnúť. Priznám sa pravdivo. Rátam dni do druhého sedenia ENVYsvätej trojky, lebo sa teším na konečný výsledok. Hladkú pokožku „navždy.“ Ja za seba môžem len odporučiť. Určite sa pripomeniem, ako projekt pokračuje ďalej, po takom 3ťom sedení s epilačnou hlavicou. Napriek tomu, že to trochu bolí, nie je to nič hrozné, nevydržateľné a hlavne!!! Ja som sa už videla (počas epilky vám predstavy veľmi pomôžu – haha) s hladkými, opálenými nohami, v plavkách a s miestom v kozmetickej taštičke, kde namiesto žiletky pribalím bronzer a červený rúž. Veď pre krásu treba trošku trpieť ☺... ale ono to nakoniec vždy stojí za to.  DoENVYdenia.

© 05.04.2017, Petra Nagyová

ĎALŠIE Z TÉMY #BLOG BY PETHRA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.