Liposukcia kráľovná všetkých procedúr

Je absolútnym hitom medzi zákrokmi estetickej chirurgie. Celosvetovo je liposukcia najžiadanejšou a najvykonávanejšou korektívnou procedúrou. Obľubujú ju ženy i muži a dá sa ňou upraviť práve tá časť tela, ktorá vás najviac trápi.

Boduje čoraz viac
Liposukcia si dnes vďaka moderným technológiám nevyžaduje dlhú rekonvalescenciu a s výsledkami sú klienti veľmi spokojní. Zákrok je menej invazívny a takmer bezbolestný. U nás na klinike vám vysvetlíme, čo vás čaká, pridáme šikovnú ruku chirurga, láskavú starostlivosť personálu a ENVY prostredie.


VASER Lipo®
Ferrari medzi liposukciami. Najmodernejšia technológia, ktorá odsaje tuk zo všetkých oblastí tela. Zákrok minimalizuje opuch, modriny a tkanivo je bez zbytočnej traumy. Metódou Vaser HiDef dokážeme dokonca vytvarovať telo a zvýrazniť svaly. Výsledky sú viditeľné okamžite, rekonvalescencia je krátka a koža v operovanej oblasti pevná. Táto metóda je navyše veľmi šetrná, účinná a poskytuje možnosť odsať viaceré oblasti naraz. Ultrazvukom sa z tela odsáva čistý tuk.

Dôležité fakty:
    1. Koža bude pevnejšia. Pôsobením ultrazvuku sa koža v odsávanej oblasti po zákroku rýchlo stiahne, takže nie je uvoľnená a ochabnutá, ako to zvykne byť u iných typov liposukcie.

    2. Zbaví vás tuku v problematickej partii, ale nerieši obezitu. Na podstúpenie ultrazvukovej liposukcie musíte byť zdravotne fit a mať aktuálne predoperačné vyšetrenie.
    3. Vykonáva sa väčšinou v lokálnej anestézii, v celkovej anestézii len pri väčších plochách alebo viacerých lokáciách. 
    4. Nepriberiete, ak pochopíte, že tukové bunky sa nemnožia, iba sa zväčšujú alebo zmenšujú. Liposukciou ich zredukujeme, ale váš metabolizmus zostáva po zákroku rovnaký. Ak prijmete potravou viac energie, než jej vydáte, začne sa tuk opäť ukladať.
    5. Na bruchu dokážeme liposukciou odstrániť iba tuk uložený podkožne, nie tuk uložený pod brušnou stenou (intestinálny tuk).
    6. Do bežného života sa môžete začleniť pri použití lokálnej anestézie na nasledujúci deň, pri celkovej už po dvoch dňoch. Športovať po pár týždňoch. 

Tri kroky
Pred zákrokom - nejedzte ťažké jedlá alebo jedlá s veľkým obsahom vlákniny. Pite veľa tekutiny, najlepšie čistej vody a vyvarujte sa alkoholu, kofeínu a nikotínu.  
Zákrok - ošetrovaná oblasť sa najprv napustí špeciálnym roztokom, ktorý znecitlivie kožu a podkožie. Napustená oblasť bude mohutnejšia, na pohľad bledšia. Tukové bunky sa následne rozpustia cez malý rez pomocou ultrazvukovej kanyly a nakoniec ich odsajeme podtlakom.
Po zákroku – noste elastickú bielizeň, aby prípadná prevísajúca koža priľnula k podkožiu. Odsávanú oblasť masírujte podľa pokynov lekára, prípadne využite neinvazívnu terapiu COAX Med ošetrenej oblasti na našej klinike. Ultrazvuk masírovanú oblasť nahreje a podporí tak tvorbu kolagénu.

Liposukcii sa vyvarujte v prípade, že máte:
- vysoký krvný tlak,
- cukrovku,
- srdcové alebo pľúcne ochorenia,
- poruchu zrážanlivosti krvi,
- alergiu na lieky,
- sklon k žilovej trombóze.
Mýty a fakty:
Pri liposukcii môžem aj zomrieť
Na ENVY klinike sme sa doteraz nestretli so žiadnymi závažnejšími komplikáciami. Dôverujte odborníkom, zodpovedne sa pripravte, nezamlčte žiadne dôležité informácie o vašom zdravotnom stave a hlavne sa nebojte.
Pri liposukcii brucha môže dôjsť k prepichnutiu brušnej steny, roztrhnutiu sleziny.
Liposukcia sa vykonáva tupou kanylou, čiže prepichnutie brušnej steny (fascie) je málo pravdepodobné. Samozrejme, je to operačný výkon a pri enormnom oslabení fascie, alebo pri prítomnosti pruhu je to možné. Dôležitá je prax a skúsenosti chirurga, aby k niečomu takému neprišlo.
 
Moja koža bude dôsledkom poškodenia nervov menej citlivá.
Pri každom operačnom zákroku dochádza k periférnemu poškodeniu nervov. Je však malé a dočasné, čiže nemá vplyv na citlivosť pokožky. Nervy majú zázračnú schopnosť, vedia sa časom „opraviť“, a preto nie je dôvod na obavy z trvalého znecitlivenia kože. 
Moja koža bude dôsledkom poškodenia nervov menej citlivá.
Pri každom operačnom zákroku dochádza k periférnemu poškodeniu nervov. Je však malé a dočasné, čiže nemá vplyv na citlivosť pokožky. Nervy majú zázračnú schopnosť, vedia sa časom „opraviť“, a preto nie je dôvod na obavy z trvalého znecitlivenia kože. 

Pravdepodobnosť zápalu v podkožnom tkanive je veľká.
Tá je vždy - pri každom operačnom zákroku, ale je to naozaj len pravdepodobnosť. Do veľkej miery závisí aj od následnej pooperačnej starostlivosti klienta.

Počas jednej operácie sa môže odsať maximálne 1,5 až 2 litre tuku.
V Európe nie je stanovené maximálne množstvo odsatia tuku. Závisí od objemu, resp. veľkosti oblasti, ktorá sa odsáva.  Tiež dbáme na celkový zdravotný stav pacienta, ktorý musí pred operáciou absolvovať predoperačné vyšetrenie.
 
Moje končatiny nemusia byť po zákroku rovnaké (napr. v prípade liposukcie vnútorných stehien).
K niečomu takému dochádza málokedy. Menšiu asymetriu po liposukcii na končatinách, ale aj v iných oblastiach vieme odstrániť prístrojmi ako COAX-MED na vyrovnanie ložiska. Ak náhodou dôjde k väčšej asymetrii, odporúčame ju odstrániť operačne. 
Budem mať veľké a bolestivé modriny.
Modriny sa môžu objaviť, ale určite nie veľké, ani bolestivé. Tento zákrok je unikátny svojou revolučnou metódou odsatia tuku bez následných opuchov a tvorenia modrín.
Na slnko či do solária nemôžem ísť minimálne pol roka.
Nie je to pravda, slnku či soláriu sa vyhýbajte maximálne 2-3 týždne po zákroku a ešte mesiac je dobré pooperačné ranky prelepovať, aby neboli vystavené slnečnému žiareniu. Potom smelo odhaľte krásne telo po liposukcii.
Zdieľaj:

Followuj nás:

© 28.01.2019, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #PLASTICKÁ CHIRURGIA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.