Minifacelift – „mladšia sestra faceliftu”

Ak sa stále cítite ako tridsaťročná, ale v zrkadle na vás pri každom pohľade doň pozerá staršia tvár s ochabnutou spadnutou pokožkou, potom je možno vhodný čas porozmýšľať a rozhodnúť sa pre tento mierne invazívny zákrok.

Minifacelifting 

Najmodernejšia vertikálna metóda liftingu, s ktorou sú klienti po celom svete veľmi spokojní a to hneď z viacerých dôvodov. Efekt tohto zákroku je dlhotrvajúci a viditeľný ihneď, rekonvalescencia je pomerne veľmi rýchla. Preto je táto metóda čím ďalej tým viac uprednostňovaná pred inými metódami, ktorými sa dosahuje mladší vzhľad ako je napríklad aplikácia kyseliny hyalurónovej do rôznych častí tváre. Ďalšou z výhod tejto účinnej metódy je aj možnosť resp. pravidlo, že sa vykonáva v lokálnej anestézii, čo prináša menšie riziká. 

Mladšia tvár za pár hodín

Operačným zákrokom je dosiahnutý cieľ zvýraznenia kontúr tváre a vypnutie pokožky v jej spodnej časti. Tvár získa prirodzený mladší vzhľad.Samotný zákrok vykonávaný v lokálnej anestézii trvá približne 2 – 3 hodiny. Po jemnom reze, ktorý vedie tesne popri ušnom laloku sa koža v porovnaní s faceliftom nenaťahuje do strán, ale dochádza k vertikálnemu vyzdvihnutiu kože a podkožia a následnému odstráneniu nadbytočnej kože. Jazvy sú po niekoľkých týždňoch od zákroku takmer neviditeľné.

Niekedy vek nie je indikácia

Pri tejto metóde nemožno striktne určiť vekovú kategóriu, pre ktorú je zákrok vhodný, aj keď po niekoľkoročnej praxi môžem konštatovať, že ide prevažne o klientov od 45-teho roku života. Dôležitou súčasťou rozhodnutia pre vykonanie zákroku je osobná konzultácia s individuálnym prístupom ku každému klientovi, pri ktorej sa zvažuje viacero faktorov či už ide o vek, zdravotný stav klienta, a samozrejme miera poklesnutia tváre a očakávaný efekt. Ak je u klienta geneticky daný predčasne starší vzhľad, nie je tu obmedzenie veku, od ktorého možno zákrok vykonať. Vhodný je rovnako pre ženy aj mužov.

Rekonvalescencia

 Je rýchla, klient po vykonaní zákroku odchádza po približne dvoch hodinách domov, avšak treba počítať s pár dňami kľudného režimu s miernou záťažou, opuchmi ako aj modrinami, ktoré  však v priebehu niekoľkých dní úplne vymiznú.

Individuálnym a odborným prístupom pred zákrokom počas konzultácie a stopercentnou koncentrovanosťou pri vykonávaní zákroku je mojím jediným cieľom zosúladiť vaše predstavy s výsledným efektom. Mojím úspechom je vaša spokojnosť. 

 

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 25.10.2021, MUDr. Mahdi Nasab, plastický chirurg

ĎALŠIE Z TÉMY #PLASTICKÁ CHIRURGIA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.