Moma: Be real – je to jediná cesta!

Ak budeme k sebe lepší, bude sa nám krajšie žiť

Je mladá, pekná, úspešná a v slovenskom virtuálnom svete je jednou z najvýraznejších osobností. Začala sa zviditeľňovať, keď mala dvanásť rokov a často sa zamýšľa, aký by bol jej život bez zástupu státisícov followerov, ktorých dnes má. V online hre je však pevne zakorenená, verí, že ovláda jej stále sa meniace pravidlá a vie pomenovať jej pozitíva i negatíva.

Máš „odpracovanú“ viac ako dekádu a to máš iba 23 rokov. Práve vďaka instagramu a youtubu, kde kraľuješ, mám pocit, že o tebe viem všetko, resp., mám otvorený výhľad do tvojej kuchyne i spálne. Existuje ešte vôbec niečo, čo zostáva iba v tvojom súkromí?

Áno, samozrejme. Keď som bola mladšia, nevedela som informácie správne triediť a ukazovala som až príliš. Prešla som cestou, aby som bola tam, kde som dnes. Za posledné dva roky si myslím, že ľudia poznajú môj život maximálne z 30% a aj to možno preháňam. Čím ďalej, tým viac si vážim súkromie, pretože čím viac by som sa oň delila, tým viac by som strácala seba.

Nie je to trochu také klišé? Na jednej strane verejne známe osoby tvrdia, že svojej komunite fanúšikov ukážu len toľko, koľko chcú a v skutočnosti majú súkromie, na druhej strane vieme o každom vašom kroku. Kde je pre teba osobne nejaká hranica?

Postupom času si ju človek vytvorí. Ako som spomínala, keď som mala 15 rokov, moji sledovatelia vedeli takmer všetko, a dnes je to presne naopak. Rada sa podelím o dobre mienené rady na základe skúseností, alebo o svoje myšlienky, ale určite nie o celé svoje súkromie. 

Verejnosti si sa cez svoje kanály začala prihovárať ako tínedžerka, to ťa pasuje už za sociálno-sieťového dinosaura. Nachádzaš v svojej práci stále potešenie?

V online sfére som začala pôsobiť cca 11 rokov dozadu. Myslím, že je to práca ako každá iná, v ktorej sa človek môže zlepšovať a posúvať. Som veľmi kreatívny človek a moja práca teraz je úplne odlišná ako pred tromi rokmi, a tá zas bola úplne odlišná ako keď som bola v začiatkoch. Je to pestrá práca, pokiaľ ju vie človek správne uchopiť, ale keď ma prestane tešiť, tak by som sa posunula na novú kapitolu života, čo tak trochu momentálne aj prebieha. 

Čo máš na mysli?

Práve rozbiehanie projektu Girls Gone Wild a ešte jedného, ktorý s influencerstvom vôbec nesúvisí, pretriedenie spoluprác na naozaj iba moje srdcovky, zameranie tvorby najmä na oblasť beauty a väčšie stráženie si svojho súkromia. 

V každom prípade, momentálne si stále zarábaš len aktivitami na sociálnych sieťach?

Áno. Nie je to len o tom, že človek pridá fotku na Instagram či natočí a zostrihá video. Za všetkým sú kreatívne brainstormingy a hľadanie nových ciest, komunikácia s klientmi, marketing, neviem si predstaviť, že by som popritom robila ešte niečo iné. Mám svoj IG, YouTube kanál a rozbieham projekt Girls Gone Wild, ktorý mi taktiež zaberá dosť času.

Máš pohodlný život?

Mám ho taký, ako si ho v daný moment zariadim. Niekedy rada vystupujem zo zóny komfortu, aby som sa mohla posunúť ďalej. 

Viem si predstaviť, že mnohí by vo svete, kde sa popularita, lepší životný štýl a nakoniec aj úspech začali rátať na počet followerov, chceli poznať tvoj recept na úspech. Tiež si viem predstaviť, že by si si ho chcela nechať len pre seba, ale predsa len – ako sa dostať na pomyselný olymp?

Prvá rada - nerobte to, haha. Nerozumiem zbieraniu followerov ani niekoho sen byť známy. Mne sa to stalo prirodzene a nikdy som followerov nenaháňala. Druhá rada - BE REAL. 

Poďme si to rozmeniť na drobné. Čo presne robíš?

Natáčam videá na Youtube s celou produkciou aj postprodukciou. Vymýšľam s mojimi klientmi ich marketingové stratégie, ako najlepšie spropagovať ich produkty a v neposlednom rade som súčasťou danej reklamy. Rozbieham ženský movement Girls Gone Wild, ktorý je dosť obšírnym life-style konceptom.

Ako vyzerá tvoj pracovný deň, týždeň?

Ráno vstanem, idem na tréning s trénerkou, následne prídem domov a dám sa vizuálne dokopy. Odchádzam do môjho štúdia, kde strávim nasledujúcich xy hodín a okolo 16:00-18:00 odchádzam domov s tým, že prácu som sa naučila nechávať v štúdiu. Ak ju nestihnem, dorobím ju ďalší deň. Veľmi mi pomohlo začať oddeľovať prácu a súkromie.

Si vďaka svojej práci šťastná?

Prišiel moment, keď som si začala uvedomovať, že to úplne tak nie je, začala som sa správať a meniť veci tak, aby som bola. Momentálne môžem povedať, že šťastná som, ale stále pracujem na zmenách, ktoré sú nevyhnutné na ďalší posun.

Máme za sebou vyše roka pandémie, kde sa väčšina aktivít presunula do online sveta. Chlieb si tam síce nekúpiš, ale znamenalo to pre teba ešte väčší nárast biznisu?

Nie, práve naopak. Aj online scénu zasiahla pandémia z ekonomického hľadiska tak, ako takmer každé odvetvie. Snažím sa tomu iba prispôsobiť a beriem to ako príležitosť, vedieť sa transformovať.

S úspechom prichádza zodpovednosť? Pociťuješ ju a ak áno, tak ako?

Určite sa snažím ísť dobrým vzorom hlavne mladým dievčatám, ktoré ma sledujú. Napriek tomu chcem však žiť život podľa seba a nemyslieť len na to, že musím niekomu robiť online-rodiča. Už na to teda nekladiem taký dôraz, ako keď som mala 17 rokov, ale stále nerobím hlúposti, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť niekoho život.

Si stále ešte obyčajná mladá žena, alebo si niekedy mala pocit, že ti napršalo do nosa?

Normálna mladá žena, prosím! Mňa vôbec táto sféra nezmenila v tom, že by som si o sebe myslela viac, práve naopak. Naučilo ma to, koľko ľudí dokáže zmeniť sláva a peniaze a ukázalo mi, aká by som určite byť nechcela.

Kým a čím sa inšpiruješ a kde hľadáš motiváciu?

Mojím okolím. Mám momentálne okolo seba najlepších ľudí, okruh kamarátov, ktorí ma motivujú a inšpirujú každý deň. Môj priateľ, ku ktorému si idem vždy po radu, mi je taktiež obrovskou inšpiráciou aj v kariérnom živote. V neposlednom rade sú to moje obľúbené zahraničné influencerky, ktoré robia zmysluplný obsah a prispievajú k tomu, aby bol svet lepším miestom, napríklad Danielle Marcan, či Alexandra Cooper. Priateľ Lukáš sa okrem tvorby na internete venuje tvorbe hudby, svojej IT firme a v neposlednom rade designovaniu svojej značky oblečenia. Veľmi ma inšpiruje svojím pohľadom na svet a rozvážnym prístupom.

V čase obmedzení to pre mnohých bolo ťažké – zdravotne, ekonomicky... ako si na tom ty a čo ti pomáha, keď máš ťažké obdobie?

Je to ako horská dráha, ale snažím sa. Niekedy mi nepomôže nič a musím na dva dni úplne vypnúť, aby som sa na tretí zobudila motivovaná. A to, čo mi pomáha, je asi nádej v lepšie zajtrajšky.

Si zamilovaná? A ako je to so vzťahom a jeho prezentáciou na sociálnych sieťach?

Som. A veľmi. Snažím sa ukazovať z nášho vzťahu čo najmenej, nakoľko si chcem viac strážiť túto stránku súkromia. Už som si prežila rozchody online aj offline, ale mám pocit, že tento vzťah je dosť výnimočný a chcem, aby to ostalo súkromné a špeciálne. Vzťah je jedna z vecí, ktorú by som už online riešiť nechcela. Nech každý vie, že som zadaná, ale nemusí vedieť podrobnosti. 

 

Ako je to v tvojom prípade so spoluprácami – berieš všetko, môžeš si vyberať, čo by si nikdy neurobila, čo napríklad už v porovnaní s ostatným robiť nemusíš?

Mám svojich stálych klientov, s ktorými spolupracujem roky a pomedzi to beriem len naozaj výnimočné spolupráce. Každým rokom to osekávam viac a viac a odmietam 90% ponúk, ktoré mi prídu. Pokiaľ ide o to, čo by som nikdy neurobila a oproti ostatným už robiť nemusím - výber je na každom z nás. Nemyslím si, že niekto niečo musí, je to jeho voľba. Je mnoho produktov, ktoré by som nepropagovala a dennodenne ich vidím na Instagrame.

Kto je tvojou bútľavou vŕbou a kto ti radí?

Moji rodičia, najlepšia kamoška Nicole a priateľ. Neviem, čo by som bez nich robila.

Potrebuješ dnes na videá, fotky – celý ansabel a výbornú techniku?

Potrebujem len iPhone, ale potom tá kvalita tomu zodpovedá. Niekedy vlogujem na telefóne, inokedy na vlogovú kameru a na klasické natáčanie mám tisíce eur v technike, pretože napríklad také make-up tutorály si to pýtajú. 

Si v podstate young beauty queen – čo ťa na tomto svete fascinuje, koho napríklad sama uznávaš a ako v ňom preraziť?

Mám pár vzorov v líčení a beauty, ale nikoho, koho by som nejako fanaticky uznávala. Ako som spomínala, verím prirodzenému vývoju, ak to niekoho baví, robí to dobre a nerobí to pre peniaze či slávu, je veľká šanca, že časom prerazí.

Máš tajomstvo úspechu?

Budem sa opakovať, ale opäť spomeniem movement, ktorý propagujem - BE REAL. Ak to niekto robí s čistým srdcom a úmyslom, bude úspešný. Ak to robí pre externé veci, ktoré úspech so sebou prináša, obávam sa, že to pôjde ťažšie.

Je niečo, čo ľutuješ a aké chyby, situácie, by si už nikdy nezopakovala?

Počas môjho života som urobila niekoľko omylov, dokonca niekoľko takých, ktoré ma ovplyvňujú doteraz. Nič neľutujem, lebo, aj keď je to otrepaná formulka, všetko ma sformovalo až do dnešnej podoby a urobilo zo mňa skúsenejšieho človeka. 

Čo si želáš?

V ideálnom vesmíre by som chcela byť zdravá a chcela by som, aby boli k sebe ľudia lepší. To je to, čo ma teraz trápi asi najviac.

Tvoje plány a sny do krátkodobej i dlhodobej budúcnosti?

Je ich veľa, pár z nich konkrétnych a na niekoľkých už tvrdo pracujem. Ale taktiež mám pravidlo - neprezrádzam svoje sny, kým sa neuskutočnia. Len tak pre istotu. Môžu sa časom zmeniť, transformovať, nesplniť. Radšej ukazujem výsledky.

 

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 16.06.2021, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ŠTÝL

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.