Najlepšie omladzujúce procedúry

Mladistvá, svieža tvár je cieľom kvalitnej starostlivosti o pleť a všetkého, čo robíme, aby sme prirodzené vnútorné, ale i vonkajšie starnutie pleti spomalili. Trik je v tom, že anti-aging procedúry na omladnutie naozaj treba zaradiť do života minimálne desať rokov pred tým, než nastane ich pravý čas. Všetko s mierou, ale odvahou, iba SPF – vždy a všade. S vekom sa všetkým bez rozdielu objavujú viditeľné vrásky, tvár stráca časť svojej mladistvej plnosti, pokožka je tenšia a suchšia, objavujú sa pigmentové škvrny, znižuje sa produkcia kolagénu, padajú kontúry. Kedy je teda správny čas na anti-aging starostlivosť o pleť? Áno, anti-aging starostlivosť po štyridsiatke začína už v tridsiatke.

Baby botox

Ide o aplikáciu nižších dávok botulotoxínu typu A, tzv. botoxu do požadovaných oblastí. Aj vznik baby botoxu bol ovplyvnený Hollywoodom. Filmové hviezdy musia na plátne vyjadrovať emócie, a to sa so zamrazenou mimikou dá len veľmi ťažko. Vďaka menšiemu množstvu botulotoxínu zostáva ich mimika nezmenená a vrásky menej viditeľné. Trend sa rozšíril aj medzi bežných ľudí, ktorí túžia vyzerať mladšie, no stále čo najviac prirodzene. 

MUDr. Ivana Hrdlíková dodáva: „Menšími dávkami botulotoxínu a výplňových materiálov vyblokujeme hyperfunkčné svaly tváre, ktoré vrásky spôsobujú. Ak je to potrebné, následne sa na ne pozeráme ako na ryhy na tvári, ktoré postupne vypĺňame.“

Glabela – vrásku hnevu riešime vyblokovaním svalov botulotoxínom a až následne pri veľmi hlbokej ryhe aplikáciou výplňového materiálu vo forme sieťovanej kyseliny hyalurónovej. 

Horizontálne vrásky na čele – pri prvých vráskach šetríme botoxom, skôr aplikujeme na vyššie partie čela, jemne na lifting a pokiaľ sa dá, výpĺň nepoužívame. Ak, áno, odporúčame nezosieťovanú kyselinu hyalurónovú. 

Vejáre, alebo stračie nôžky okolo očí  – botox plus nezosieťovaná kyselina hyalurónová.

Vrásky na nose - bunny lines – dajú sa riešiť malou dávkou botoxu.

Treba si uvedomiť, že botox je prevencia vzniku hlbších vrások a od tridsiatky už nemladneme. Určite neváhajte začať a jemne podporte prirodzenú krásu, vyhnete sa hlbokým vráskam a nutnosti aplikovať výplne. Po štyridsiatke však prichádza aj pokles objemu tváre, tam už budeme potrebovať pomoc kyseliny hyalurónovej.

Fajčiarske vrásky – nikdy nie sú prvé, prichádzajú väčšinou po 40-tke, keď sa začína morbicularis oris zmršťovať - pery sa vpáčujú a vznikajú vrásky kolmé na líniu pier. Potrebujeme zdvihnúť líniu pier a pichnúť kontúru kyselinou, následne môžeme rekonštruovať jednotlivé drobné vrásočky. 

Nasolabiálne ryhy – sú jednoducho riešiteľné výplňou kyselinou hyalurónovou, ale tým, že zahladíme len hlbokú ryhu, polámaná koža ostane, pretože je to miesto s najväčšou mimikou. Táto vráska je prirodzená, má ju každý a toto chceme zachovať.

Mezoterapia

Medicínska mezoterapia sa vykonáva v ambulantnom prostredí prístrojmi, ktorými sa dostaneme do hlbších vrstiev kože 2 – 3 mm (kam nedokáže penetrovať krém ani sérum), pričom používame výdatnejšie a aj mierne zosieťované kyselinky. 

Dermatologička MUDr. Zuzana Kožuchová vysvetľuje: „Mezoterapia nerozoznáva vek. V podstate ani typ použitej látky. Všetko závisí od typu pleti. Od jej hydratácie, prítomnosti vrások (dynamických aj statických), od hrúbky pleti... Mezoterapiu však považujeme aj za vynikajúci prostriedok prevencie starnutia pleti a vytvárania vrások, takže ideálny vek na to, aby sme s ňou začali, je okolo 30 rokov.“

Frekvencia opakovaní závisí od typu pokožky aj od zvolenej mezoterapie. Ak používame mezoterapeutický prípravok s vysokou koncentráciou kyseliny hyalurónovej 20 -25 mg, frekvencia sa pohybuje 1 – 2x ročne. Keď si klientka zvolí tzv. personalizovanú mezoterapiu, kde riešime aj iné ťažkosti (hyperpigmentácie, mastná pleť a pod.) tu je koncentrácia kyseliny hyalurónovej nižšia, preto by sa mala procedúra opakovať častejšie. Je vhodná pre každého, kontraindikáciou je iba extrémne jemná pleť, zápalové ochorenia tváre, herpetická infekcia, gravidita. 

Hlavnou súčasťou mezoterapie je kyselina hyalurónová , ktorá sa používa v rôznych koncentráciách; a to buď voľná (v prvom rade hydratuje) alebo jemne zosieťovaná, ktorá aj spevňuje pokožku. Ďalšími látkami sú peptidy, komplex vitamínov a iné látky, potrebné pre krásnu pleť. Napríklad calciumhydroxyapatit je jedinečná látka, ktorú považujeme za minerálnu vyplň a svojím pôsobením podporuje vytváranie kolagénu a tým spevnenie pleti.

Efekt prichádza spravidla do 2-3 týždňov od aplikácie. Musíme dať šancu kyseline HA a ostatným látkam, aby plne rozvinuli svoje pôsobenie. Pri výdatnejších mezoterapeutických látkach efekt vydrží 10-12 mesiacov. 

Skinbooster

„Je zaujímavé sledovať, že rozdielne vekové kategórie klientok majú odlišné preferencie a požiadavky. Myslím, že tak by to aj malo byť, mladšia tvár sa správa, vyzerá a vyžaduje inú úpravu či vylepšenie ako staršia, a to nehovorím o proporčných a iných predispozíciách. Najdôležitejšie by stále malo zostať zvýraznenie prirodzenej krásy a zakrytie drobných nedostatkov, tieto atribúty by mali prevážiť nad akýmkoľvek trendom,“ hovorí chirurgička, MUDr. Eva Jankovich. 

Skinbooster je vynikajúcou omladzovacou metódou a odporučila by som ho širokému spektru vekových kategórií, najmä však starším klientkám, ktorým mezoterapia už nedodá žiadaný efekt. Treba jej dopriať presne takúto starostlivosť. Ide o aplikáciu zosieťovanej kyseliny hyalurónovej, potrebných vitamínov a minerálov do pokožky za pomoci prístroja vitalinjektor, ktorý dokáže rovnomerne v mikrodávkach aplikovať tento kokteil vitality do pokožky. V pokožke látky pretrvávajú niekoľko mesiacov, viažu na seba vodu, stimulujú kolagenózu, čím sa zlepšuje hydratácia, kvalita a tonus kože. Pleť sa doslova omladí zvnútra a pôsobí rozžiarene.

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 27.04.2022, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ESTETICKÁ DERMATOLÓGIA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.