Nástrahy lacných zákrokov

Často sa dáme zlákať nízkou cenou ošetrení či zákrokov a máme skvelý pocit, že sme ušetrili, a predsa niečo pre seba spravili. Nie vždy je však lacné aj dobré. Na čo si pri lákadlách nízkych cien a super zliav dávať najväčší pozor?

Najvýraznejšie zľavy sa na objavujú predovšetkým na výplňové materiály (kyselinu hyaluronovú) a botulotoxín. No-name centrá, salóny, ktoré sa ani neradia medzi zdravotnícke zariadenia výrazne cenovo podlezú renomované kliniky  a na super cenu nalákajú klientov. Pravda je taká, že vďaka zlej skúsenosti, nedostatočnému efektu musí klient nie raz vyhľadať odborníkov, ktorí opravujú pokazené zákroky. Zľava a nízka cena by pri výbere kliniky, centra či salónu rozhodne nemali byť prvoradým kritériom, najmä ak ide o zdravie a tvár. Nové si nekúpite. 

Čo ovplyvňuje cenu výplňového materiálu?
1. Samotný materiál – klientka by sa mala vždy informovať, aký druh (značku) a typ výplňového materiálu lekár použije. Existuje veľa druhov kyselín a niektoré sú ako Ferrari a iné ako ojazdené auto. K najoverenejším značkám na trhu patria také, ktoré majú európsky aj americký certifikát kvality. Renomované kliniky ponúkajú rôzne typy kyselín, pretože na každú oblasť tváre a spôsob aplikácie je vhodný iný materiál. Nenechajte sa nalákať na jednoduché rozdelenie: soft, medium, deep. Samozrejmosťou by malo byť, že lekár pacienta oboznámi, ktorý druh výplňového materiálu mu vybral a prečo, dá mu preukaz, kde je napísaná značka produktu a dátum expirácie.
2. Expirácia produktu – častý trik na zľavu. Ak je produkt tesne pred expiráciou a treba sa zbaviť skladových zásob, niektoré salóny si dovolia ísť pod cenu aj s renomovanými značkami. Vždy dátum expirácie skontrolujte.
3. Množstvo – Spotreboval lekár celú ampulku materiálu? Modelová situácia - klientka je ubolená, pretože má xy malých vpichov na perách. Samozrejme, že pri použití tejto techniky sú pery opuchnuté a je rada, že je preč z ordinácie. Môže sa tak stať, že namiesto 1ml ponúkaného v akcii na ňu doktor spotreboval len 0,5ml výplne.

4. Lekár a spôsob aplikácie – sme presvedčení, že injekčné striekačky s výplňovými materiálmi a botulotoxín patria do rúk plastickým chirurgom a dermatológom, nie hocijakému doktorovi. Nemusíme vysvetľovať, že zubár či všeobecný doktor asi nemá takú jemnú ruku, chýba mu špecifická prax, školenia a skúsenosť, ktorou disponujú špecializovaní odborníci. Nakoniec, nemá na to ani vhodnú odbornosť. Naši lekári sa estetike venujú denne. Je veľký rozdiel mať dvoch pacientov za týždeň popri svojej bežnej praxi a piatich v priebehu dvoch hodín.
5. Prostredie – iste, aj toto je faktor. Na klinikách ENVY je prvoradé dodržiavanie zásad a požiadaviek na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia. V ambulancii, kde sa aplikuje materiál do pokožky, čím sa narúša jej integrita, je nevyhnutné dodržiavať vysoké hygienické zásady. Nesmú chýbať germicídne žiariče,  špeciálne dezinfekčné prostriedky, odvetrávanie…, aby s predišlo prípadným zápalom. Iste, v kozmetickom salóne, ktorý ani nie je zdravotnícke zariadenie, určite nemá všetky hygienické certifikáty a najmä povolenia, bude cena iná ako na klinike.
6. Detto - Botulotoxín – platí takmer  všetko, čo sme spomínali pri výplňových materiáloch. Čiže: aká značka, odkiaľ je, ako sa pichne, kto ho pichne, kde ho pichne. Vrabce v našej brandži čvirikali už aj o riedení materiálu. Hovorí sa, že bez vetra sa ani lístok na strome nepohne, preto buďte uvedomelými klientkami. Navyše, otvorená ampulka sa musí spotrebovať v deň otvorenia. V centrách, kde ho držia v chladničke – stráca efektivitu. Alebo naopak – spotrebujú celú ampulku na jednu klientku a efekt je nehybná tvár. Na klinike ENVY podobné kšeftovanie nehrozí.
© 22.01.2019, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ESTETICKÁ DERMATOLÓGIA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.