#Nofilter, radšej dôkaz!

Žijeme v dobe digitálnej, tak prečo nevyužiť sociálne siete rozumne a zmysluplne? Presne tak, ako to vo svojej kampani urobila naša značka ENVY Therapy®. Téma #nofiltertherapy® totiž odštartovala prvotnú kampaň k unikátnej štúdii Pleť ako dôkaz 2021 a na sociálnych sieťach rozprúdila dôležitý dialóg, ktorý podporilo aj množstvo známych Sloveniek. Žeby nový challenge?! Kto si trúfne?

To, že žijeme v dobe digitálnej, je nesporný fakt. Nielenže trávime online celé dni v práci, či v komunikácii s priateľmi, ale čím ďalej tým viac ideme na trh so svojou vlastnou identitou. Pomocou rôznych skrášľovacích filtrov a aplikácií budujeme na sociálnych sieťach svoje alter egá a nášmu skutočnému „ja” oslabujeme imunitu. A práve téma, nad ktorou je potrebné zamyslieť sa, sa stala nosnou v komunikácii projektu Pleť ako dôkaz 2021. 

V ENVY Therapy® sme sa svoj názor rozhodli vyjadriť celkom odvážne. Bez masiek a prikrášľovania. Bez skratiek a zázrakov. S dôkazmi. Projekt „Pleť ako dôkaz“ je totiž štúdiou, ktorou chceme prezentovať funkčnosť svojich produktov na skutočných ženách a mužoch v reálnom čase. A namiesto filtrov zaujať a presvedčiť faktami. 

Je pre nás dôležité poukázať na to, že zdravé sebavedomie a spokojnosť vychádza z vlastnej prirodzenosti. Keď máte zdravú a krásnu pleť, o ktorú sa v ENVY Therapy® snažíme, nepotrebujete predsa filter ani skrášľujúcu aplikáciu. A to je skutočne oslobodzujúce,“ hovorí zakladateľka ENVY Therapy® Natália Selveková.

 #nofilter #nofiltertherapy®

 

Spoločenský presah tejto myšlienky na seba nenechal dlho čakať a čoskoro sa na sociálnych sieťach začal doslova ošiaľ s označením #nofilter #nofiltertherapy®, do ktorého sa zapojila aj Dara Rolins, Dominika Cibulková, Ivana Gáborík, Saša Gachulincová a mnoho iných. „Táto digitálna doba má na svedomí okrem mnohých dokonalých vychytávok aj citeľnú absenciu tých základných, jednoduchých princípov. Cítite to tak aj vy?” pýta sa na svojom Instagrame populárna speváčka Dara Rolins. „Ide mi o to, ako „prirodzené“ sa stalo používanie všetkých tých neprirodzených appiek, filtrov. Veď áno, why not, vždy je čo vylepšovať (ak sa to dá len pohybom prsta:)… Je lákavé podľahnúť akémukoľvek kúzlu, realitu však neoklameme,” upozorňuje Rolins. „Autenticita vo všetkých súvislostiach je práve teraz tým najlepším osviežením. Myslím, že aj v tomto prípade by mal zvíťaziť zdravý rozum a cit. Ide o to, byť vnútorne spokojný aj bez skrášľovacieho filtra,” myslí si Dara, ku ktorej sa na sociálnych sieťach pridalo množstvo známych tvári ako napríklad Natália Selveková, Martina „Moma“ Horňáková, speváčka Ronie, Naty Kerny, Vicemiss Slovensko 2020 Kristína Vígľašská, Barbara „Babsi“ Heribanová, Silvia Križanová a mnohé ďalšie. Veľa z nich sa dokonca ukázalo úplne bez mejkapu.

„Riadim sa heslom, že mám rada ozajstné veci a vymyslená realita môjho výzoru do toho určite nepatrí. Nehanbím sa za kilá ani za vrásky,” hovorí Dominika Cibulková na svojom instagramovom profile. „Verím, že dlhodobým staraním sa o svoju pleť a mojou sebareflexiou budem v tomto trende pokračovať. Nehanbím sa za vrásky, pretože mi pripomínajú veci, ktoré som zažila. Samozrejme, že aj ja chcem byť krásna a preto sa im skôr snažím predchádzať. Tak baby, poďme do toho spolu,” burcuje Cibulková.

„Úsmev odráža našu vnútornú spokojnosť, no keď je v ňom sebaláska, je zázračnejší ako všetky skrášľovacie appky a filtre dokopy. Mne ho na perách vyvoláva aj správna starostlivosť o pleť, ktorá mi dovolí žiariť vlastnou prirodzenosťou. Takýchto úsmevov aj vám prajem čo najviac,” hovorí na svojej sociálnej sieti krásna Ivana Gáborík. 

„Verím, že ženy si začnú viac vážiť samy seba a vlastnú prirodzenú krásu. Pretože každá jedna ju v sebe máme. A to je ten zázrak. Žiaden filter či skrášľovacia appka. Stačí možno len maličká zmena v starostlivosti a dopriať si viac sebalásky. Napríklad aj výberom tej správnej kozmetiky, ktorá nesľubuje zázraky, ale ponúka dôkazy,“ hlása na svojom Instagrame modelka Saša Gachulincová, ktorá je aj tvárou našej titulky.

„Vráť svoju skutočnú tvár na internet, buď úprimná. Hlavne, sama k sebe… Nestrácaj svoju jedinečnosť za filtrom, veď ty to vieš, kedy si najkrajšia…:) tak sa usmej a obdivuj svoju svojbytnosť.“

Naty Kerny 

„Žijeme v dobe, keď majú ľudia depresie z nie úplne real života. Ale prečo? Myslím, že je fajn uletieť si na tom, čo nám doba ponúka, ale podstatné je byť šťastný sám so sebou a vedieť tak žiť. Vedieť rozlíšiť, čo je realita a čo úplny fejk. Nemusíte mať pocit menejcennosti pri prezeraní fotiek na instagrame, lebo nie sú vždy úplne ozajstné a každý máme nedokonalosti, ktoré nás robia dokonalými.“

Veronika „Ronie“ Adamičková

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 02.08.2021, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ŠTÝL

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.