ODSTRÁNENIE TETOVANIA

Horúca novinka na trhu, inovatívny laser Q-Switched!

 Odstránenie tetovania  Horúca novinka na trhu, inovatívny laser Q-Switched, ktorý je špeciálne určený na odstraňovanie tetovaní, dokonca aj tých farebných! Na ich odstránenie je však potrebných viac sedení. Iba tak dosiahnete dokonalé a perfektné odstránenie farby z pokožky.Tetovanie sa odstraňuje postupne. Podľa intenzity pigmentu je potrebných 1-6 procedúr. Tetovanie postupne bledne, a to bez povrchového poškodenia kože, ako to býva zvykom pri iných laseroch. Laser Q-Switched totiž „rozbíja“ iba farbu preniknutím lúča priamo do nej, čím sa farba pomaly rozpúšťa, bledne, tetovanie sa akoby rozpadáva.

Sedenia sa aplikujú v 6-týždňových intervaloch až do úplného „vygumovania“ nechceného tetovania. Počas tohto obdobia medzi jednotlivými sedeniami nastáva prirodzený filtrujúci proces, ktorý rozbité čiastočky farby z tela odstráni.
Po ošetrení môžete na mieste zákroku pozorovať začervenanie a slabý opuch. V niektorých prípadoch sa môžu objaviť aj menšie pľuzgieriky. Bolestivosť, ktorá je podobná ako pri tetovaní, sa dá zmierniť lokálne aplikovaným anestetikom.
Keďže ide o postupný proces blednutia farby, ktorá je vďaka modernému špecializovanému laseru rozpúšťaná bez povrchového poškodenia kože, na konci procedúr nevidíte takmer žiaden rozdiel medzi pokožkou po laserovom zákroku a kožou, ktorá ošetrovaná nebola. Farba vašej pokožky bude kompaktná bez akýchkoľvek farebných odtieňov, škvŕn a predovšetkým bez neželaného tetovania!

Za každým odborným článkom ku zákrokom sa vynáraju aj bežné otázky pacientov. Na tie najčastejšie kladené odpovedala vrchná sestra kliniky ENVY Mgr. Zlatica Lešková.


Je odstraňovanie tetovania bolestivý zákrok?

Nie je to veľmi bolestivý výkon, ale záleží od klienta. Každý ma iný prah bolesti. Na určitých miestach tela, napr.v okolí členkov alebo na zapästí, kde je tenšia koža, je to citlivejšie. Vtedy ponúkam anestetický krém. Inak to klienti zvládajú dobre. Vraj to bolí menej, ako keď si dávali tetovačku.

Koľko opakovaní, resp. sedení je potrebných?

Ťažko s určitosťou povedať, lebo okom človek neodhadne, koľko je tam farby a do akej hĺbky je „napichaná“. Záleží to aj od toho, či je farba čierna alebo farebná. Alebo viackrát pretetovaná. Pretetované obrazce si vyžadujú viac práce pri odstraňovaní. Je tam veľmi veľa farby. Určite 5 opakovaní nestačí, stále upozorním, že to neviem povedať s určitosťou. Každá procedúra sa opakuje po 6 týždnoch, čiže je to dlhodobý proces, pri ktorom treba mať trpezlivosť. Po prvých ošetreniach je výsledok minimálny.

Môžem chodiť po ošetrení do solária, opaľovať sa?

Je to laserové ošetrenie, minimálne dva týždne pred ošetrením a dva týždne po ošetrení sa nedoporúča ani solárium, ani slnenie. V lete skoro nikto nechodí na odstránenie tetovania.

Ako si mám ošetrovať kožu po zákroku?

Po každej procedúre je potrebné na danú oblasť, ktorá je podráždená laserom (opuch, začervenanie, bolestivosť), naniesť dvakrát denne krém, ktorý je na to určený. Máme ho na klinike a odporúčam takýto postup. Nanesený krém prekryť potravinovou fóliou, aby sa lepšie vstrebal a hojivosť bola rýchlejšia. Tento proces opakujeme týždeň, kým sa podráždená koža zahojí.

SÚVISIACE PROCEDÚRY

Odstránenie tetovania
© 22.09.2017, Michaela Pukalovičová, Petra Nagyová

ĎALŠIE Z TÉMY #ESTETICKÁ DERMATOLÓGIA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.