Sisa KR: Instagram je mojou súčasťou, nie ja jeho

Prežíva šťastné obdobie, lebo v lete sa stane dvojnásobnou mamou. Napriek tomu, že do jej súkromia cez sociálne siete vidíme, nezmenila sa pre ne, ale stali sa prirodzenou súčasťou jej každodenného života a fulltime džobom popri materstve. Nemá pocit, že všetci o nej všetko vedia, ale svoju komunitu pozná a hovorí, že keď chce niekto niečo o nej vedieť viac, nemá najmenšiu zábranu sa opýtať.

Tvoja komunita je s tebou od času, keď si chodila behávať a cvičiť, cez lásku a materstvo... 

Veľmi si vážim mojich followerov, niektorí ma sledujú skutočne od založenia môjho účtu. Zdieľam s nimi predsa môj život, o tom to podľa mňa je. Pre seba si nechávam asi desať percent, ostatné nepovažujem za tajomstvo a ani nemám problém odpovedať na doplňujúce otázky. 

Zdá sa, že v živote ideš s trendmi – keď sa cvičilo, cvičila si, keď začali byť in mamičky – bola si prvý raz tehotná a teraz ťa vnímame predovšetkým ako maminu. Iba sa to tak stalo alebo si mala „biznis“ plán?

Normálne sa smejem. Cvičím od svojich trinástich rokov, čiže rozhodne nehovorme v súvislosti so mnou o trende, ale o spôsobe života. Trendové sú napríklad konkrétne druhy cvičenia, ktoré úplne prirodzene rada skúšam a striedam. Keď v Bratislave začínal crossfit, bola som tam, prešla som jogou, aj tehotenskou, skupinovými tréningmi, boxom, silovým či bežeckým tréningom. Už teraz sa teším ako sa budem po pôrode opäť dostávať do formy. A materstvo? Vždy som ho veľmi chcela, takže bolo otázkou času, kedy sa s partnerom rozhodneme založiť si rodinu. Nie je to trend, je to o tom ako sa človek cíti, kde sa v živote nachádza alebo sa mu to iba pritrafí. V mojich oboch prípadoch sme dieťa plánovali.

Pomohla tvojmu druhému tehotenstvu aj pandémia? Sme oveľa viac doma, máme viac času... 

Nie, pandémia za to nemôže, ale môj vek určite ánoJ. Tiež som plánovala, že budem mať medzi deťmi približne trojročný odstup. 

Spomenula si, že popri materstve, a teda už aj druhom tehotenstve je Instagram tvojím džobom a zdrojom príjmov. 

Trvá to približne dva roky. Netajím sa tým. Online svet je tiež platformou, kde môžem prezentovať, zdieľať rôzne skúsenosti, cestovanie, šport, materstvo, poradiť ak viem, ale i popýtať o radu, ak potrebujem. 

V komunite mamičiek nie je hejt ničím neobvyklým – ako ho spracovávaš?

Mamičkovské hejty ma obišli, i keď sa mi nevyhli úplne. Veľakrát si sama nedávam servítku pred ústa a čo mám na srdci, to na jazyku, teda na Instagrame. Podľa mňa to mamičky vycítia a tušia, do koho môžu a nemôžu rýpať. Keď sa objavili tie „dobre mienené rady“, niekedy som ich odignorovala, niekedy odklonila debatu a niekedy rozviedla. 

Je tvojím cieľom vybudovať si čo najviac followerov, lebo z toho pramení väčší biznis, alebo je Instagram ešte stále aj zábavou?

Noví ľudia v komunite sú vždy príjemnou odmenou za snahu, nebudem hovoriť, že nie. Viac by som si ale chcela udržať tých, ktorí už raz ku mne prišli. Ľudia ma nesledujú kvôli zľavám a rýchlo-kvasným záležitostiam, ale preto že ich niečo zaujme, páči sa im môj spôsob života, názory. Takto by som to chcela aj naďalej. 

Pri zmene, ktorá sústredila pozornosť do online sveta, nastal pre influencerov raj. Prichádzal ti biznis sám?

Biznis mi prichádzal sám aj pred touto zmenou, za čo som veľmi vďačná a vážim si to. 

Čo na sociálnych sieťach nemáš rada?

Trošku mi chýba ľahkosť a prirodzenosť obsahu, ktorý sme tam mali kedysi. Viem, že tento trend je spojený s väčším množstvom spolupráce a nárastom instagramovej reklamy. Zrazu majú všetci fotky i texty maximálne prepracované. Profily, ktoré sledujem, sú väčšinou zdravou kombináciou bežného života a práce, kde zároveň vidím inšpiratívnych ľudí bez zbytočných filtrov. 

Nezdá sa ti, že u nás funguje formulka, chytím sa nejakej témy, ktorá mi je blízka a  budem poučovať, ukazovať, i keď by som sa často mohol(a) ešte sama učiť.

Ak si človek myslí, že má dostatok informácií, aby sa k nejakej téme vyjadroval, nech sa páči. Vždy však treba myslieť na dopad, ktorý to môže mať na sledujúcich. 

Myslíš, že stále máš pod kontrolou, koľko zo súkromia ukážeš ? Pretože my si pod každou fotkou či príbehom vieme predstaviť možno aj celkom inú Sisu a jej život a vytvárame si k tebe vzťah, názor...

Je prirodzené, ak si niekto ku mne vytvára vzťah alebo má na mňa nejaký názor na základe obsahu, ktorý zdieľam. Predovšetkým, ak takého človeka sledujete veľa rokov, stretnete ho na ulici a chcete mu povedať „čau“. Nie je to ale tak, aj môj obsah je kontrolovaný. Vyhovuje mi to. 

Čo pre teba znamená byť influencerom?

Možnosť stať sa inšpiráciou pre ostatných, vedieť im poradiť, dať tipy na rôzne veci a mať zodpovednosť a slobodu v obsahu, ktorý vytváram. 

Boli ste na dovolenke na Maldivách, keď boli ešte dovolenky dovolené. Napriek tomu cestovanie, predovšetkým známych osobností je pod drobnohľadom verejnosti – čo zavážilo, že si sa rozhodla cestovať?

Chceli sme ísť ešte na dovolenku ako traja, neskôr by to už nebolo možné. Dodržiavam všetky nariadenia, konzultovali sme cestu s lekárom. Správame sa zodpovedne, takže? 

V čom bolo cestovanie iné?

Do posledného momentu sme netušili, či sa nám podarí odletieť, resp. priletieť na ostrov. Počítali sme s alternatívou, že sa niečo pokazí, alebo budeme mať pozitívny test, alebo sa vyskytnú nejaké iné komplikácie. 

Bála si sa niečoho?

Samozrejme, v kútiku duše som sa modlila, aby sme neochoreli po ceste.

Ak by si sa rozhodovala dnes, išla by si zase?

Možno by sme zostali radšej doma, dnes sa nedá nič plánovať. Navyše, už som „veľmi tehotná“. 

Aj na Maldivy si brala produkty Envy Therapy, ktoré si tam fotila – takže si na dovolenke s rodinou, si tehotná, cestuješ počas pandémie, ale všetko využívaš aj na prácu?

Pracovnú časť cesty som mala vopred pripravenú a premyslenú. Ostatní sa opaľovali a ja som nakrúcala videá alebo fotila produkty. Na rovinu, je omnoho príjemnejšie pracovať v takýchto podmienkach ako z domu, kde je za oknami sychravo a všade vládne pochmúrna nálada. Preto som bola rada, že som mohla pracovať aj z exotiky.

Pre mamy s deťmi sú tieto časy extrémne neprajné, obmedzenie sociálnych kontaktov, financií... vyúsťuje do mnohých problémov. Máš alebo mala si aj ty ťažké obdobie – aké a prečo?

Mala som ťažšie obdobie iba na začiatku tehotenstva, keď mi bolo všelijako, nedokázala som sa s malým hrať a chýbala mi rodina. Zvládla som to vďaka podpore môjho milovaného muža.  

Ako sa v tehotenstve udržuješ v kondícii?

Snažím sa hýbať, chodíme na prechádzky a čo najviac času trávime vonku. Musím sa priznať, že moje druhé tehotenstvo sa prejavuje úplne inak, telo si žiada viac pokoja. Všetko si vynahradím po pôrode pri kočíkovaní. 

A po mentálnej stránke?

V  pohode ma udržuje práca, rodina a priatelia. Užívam si aj čas sama so sebou a mojím „bruškom“, dám si masku, snažím sa byť v pokoji. 

Si šťastná – tam, kde si, kde sa nachádzaš? 

Áno, mám zvedavého syna a jeho detský svet ma fascinuje. 

Čo ti najviac chýba?

Určite voľný pohyb. Návštevy blízkych, cestovanie. 

Máš naplánovaný pôrod?

Neplánovala som si nijako špeciálne prvý a ani tento. Určite si vyberiem pôrodnicu a pôrodníka, ako sa bude dať. Vážim si bežné veci, ktoré som pred dvomi rokmi pokladala za samozrejmosť, dnes to tak nie je a som vďačná, že sme zdraví a naša rodina sa rozrastie. 

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 16.06.2021, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ŠTÝL

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.