SOŇA SKONCOVÁ

Soňa Skoncová - milá, usmiata a krásna. Vyžaruje neuveriteľnú pozitívnu energiu a v jej prítomnosti s začnete usmievať aj vy. Je úspešná podnikateľka, ktorá stojí za rovnako úspešným ,,písmenkovým “ projektom I LOVE KUKU. Podarilo sa jej jedným písmenkom, ktoré v sebe nesie myšlienku a inšpiráciu, spojiť rôzne ženy. Je taktiež moderátorkou TV Joj, populárneho Topstar magazínu a akousi Instgramovou ikonou či vzorom mnohých žien.O tom, ako sa jej žije po boku svojho dlhoročného priateľa, ako vznikol názov KUKU a aká je naozaj, sme sa porozprávali počas fotenia titulky do nášho Envy magazínu.

 Si jednou z prvých blogeriek na Slovensku, prezraď nám, ako sa to celé začalo?
K blogovaniu ma priviedla moja dlhoročná kamarátka Janka, ktorá mi vždy hovorila, že môj život je zaujímavý, pohybujem sa vo svete módy a možno by som mohla byť inšpiráciou pre začínajúce modelky a dievčatá, ktoré by si mohli niečo vziať z môjho pozitívneho pohľadu na život. Blog som si založila pred 6 rokmi, ale pre extrémnu vyťaženosť sa teraz viac venujem Instagramu. Časovo je pre mňa prístupnejší.

 Aký bol prvý krok k dnešnému úspešnému projektu I LOVE KUKU?
Myšlienka vytvoriť koncept KUKU mi napadla začiatkom roku 2014. Zaujímavosťou však je, že písmenko S na krku patrilo medzi môj obľúbený šperk z môjho detstva. Viete, ako to väšinou funguje, veci k vám prichádzajú a odchádzajú a potom sa opäť objavia, keď ich najmenej očakávate. Tak to cítim ja s písmekami, ktoré sa ku mne vrátili v modernejšej verzii, vo farbách a s myšlienkou v sebe. Finálna verzia celého projektu s webstránkou, ale aj s úžasným fotením kampane mi tvrala takmer jeden rok.

 Názov KUKU znie veľmi príjemne, čo však symbolizuje?
Napadlo mi to raz v aute. Hovorím si, že názov by mal byť ľahko zapamätateľný a tak trošku pojašený. Toto slovo poznám z LA. Proste je to KUKU. 

 Je to veľmi zaujímavý projekt a oslovuje široké spektrum žien. Od slečien až po dámy. Vytvorila si unikátny a nápaditý šperk, ktorý nerobí vekové rozdiely. Páči sa ti táto „ženská spojitosť“?
 Áno, je neuveriteľné, koľko ľudí sa vie s naším KUKU stotožniť. Nosia ho ako symbol, ako niečo, čo im pripomína ich milovaných, deti, zvieratká či vyjadrenie ich vlastného ja. Presne to, čo pre mňa znamená to moje písmenko. Každý si v ňom nájde niečo svoje, a to je na tom úžasné.

 Aké máš pocity, keď stretávaš svoje písmenká medzi ľuďmi?
Ani si nevieš predstaviť, ako sa vždy teším, keď ho vidím. Ľudia nás zásobujú krásnymi fotkami na Instagrame či Facebooku, za čo im chcem veľmi pekne poďakovať. To, keď vidíte tú spätnú väzbu, ako vie aj táto maličkosť ľuďom vyčariť úsmev, je proste najviac! Keď ho vidím naživo na cudzích ľuďoch, mám nutkanie sa im prihovoriť a často to aj robím. 

 Nedávno bolo vyrobené naše špeciálne E v novej farbe. Ako sa ti páči?
Keď som písmenko v špeciálnej ENVY farbe videla po prvýkrat, úplne som sa doň zamilovala. Už dlhšie som rozmýšľala nad pridaním farieb do našej kolekcie a písmenko E v kombinácii so špeciálnym srdiečkom taktiež v inej farbe je naozaj skvelá voľba a inšpirácia. Budem nad tým určite rozmýšľať.

 Kde vidíš svoju značku napr.o 5 rokov ?
Aktuálne pracujeme na novej kolekcii KUKU na ruku.  Pracovne cestujeme do Mexica, kde plánujeme nafotiť novú kampaň, a je sa na čo tešiť. Ešte by som rada dodala, že za celým projektom stojí hlavne môj priateľ, bez ktorého by to nešlo. Je to veľký kreatívec, detailista a pracant. Každý máme vo firme svoju prácu, ja som skôr na PR, doťahovanie niektorých vecí, pretože vie byť často nerozhodný, ale spoločne sme obaja dušou značky a dopĺňame jeden druhého.

 

Ako sa vyrovnávaš s negativitou, ktorú niekedy prináša spojenie krásna žena, úspešná podnikateľka ?
Toto slovo pre mňa neexistuje. Vo svojom živote sa sústreďujem iba na pozitivitu. Som vďačná za všetko, čo mám, hľadám krásu aj v maličkostiach a úprimne sa z nich viem radovať. Všetko, čo som vo svojom živote dosiahla, bolo na základe tvrdej práce, svojou vytrvalosťou a odhodlaním na sebe makať a vždy napredovať, a nikdy som nezabudla na to, odkiaľ pochádzam a ako som bola vychovaná.

 Spolupracuješ s OZ Pes v núdzi. Ako vznikla táto spolupráca?
Ľudia ktorí ma poznajú, vedia, že som milovníčkou zvierat a psíka mám. Vždy som pre Lolku hľadala v obchodoch niečo jedinečné a svojské. Ale väčšinou som s tým mala problém :D A preto som prišla na to, že by sa mi veľmi páčilo mať naše KUKU aj na zvieratkách, samozrejme, v menšom vydaní, aby to psíkom alebo mačičkám pri ich pohybe neprekážalo. Do tohto projektu som išla už od začiatku s myšlienkou, že chcem, aby sme pomohli aj psíkom, ktorí našu pomoc potrebujú. Zistila som si, aké sú u nás na Slovensku možnosti pomoci a ktorej neziskovke by sme mohli takto spoločne pomôcť. Vybrala som si OZ Pes v núdzi, pretože sa mi páči ich starostlivosť a to, ako s láskou pomáhajú. Finančným príspevkom 0,49 eur z každého zakúpeného písmenka KUKU PET prispievate psíkom v OZ Pes v núdzi na vakcinácie, odčervenia, krmivo, maškrty a všetky potrebné veci na ich “pobyt”, pokiaľ sa im nenájde nová milujúca rodina.

 Aké sú tvoje najbližšie pracovné plány, pripravuješ nejaké nové projekty, črtá sa nejaká nová pracovná ponuka?
Prijala som novú pracovnú ponuku pre spoločnosť Premium Fashion Brands, jeden z najväčších reťazcov s dostupnou luxusnou módou v Českej republike a na Slovensku. Od začiatku februára ju zastupujem na pozícii Country manažérky pre slovenský trh. Ponuku si nesmierne vážim a prijala som ju s rešpektom a veľkým nadšením. Verím tomu, že moje dlhoročné skúsenosti v oblasti módy, médií, sociálnych sietí a schopnosti rozhľadu budú pre spoločnosť Premium Fashion Brands očakávaným prínosom. Na starosti budem mať marketing a business development skupiny Premium Fashion Brands a jej značiek na slovenskom trhu, event management a media relations. Veľmi významnou súčasťou mojej práce bude komunikácia v online prostredí prostredníctvom sociálnych sietí PFB, spolupráca s ambasádormi značky a podpora e-commerce.

 Ako vyzerá deň Sone Skoncovej, keď nemusí nič. Ak takýto náhodou dlho nebol ... tak ako by mal vyzerať?
Nerobím absolútne nič. Ležím v posteli a užívam si to, pokiaľ sa dá. :DDD

 Si so svojím priateľom už veľmi dlhý čas. Bol aj na fotení titulky a priznám sa, urobil na mňa veľký dojem. Bol ako tvoje druhé ja. Mala som pocit, že len si na niečo pomyslíš, predstavíš si to, a on presne vie, čo to bolo. Cítila som veľkú spolupatričnosť a podporu, akýsi súzvuk dvoch ľudí nielen súkromne, ale aj pracovne. Boli moje pocity správne?
Ďakujem veľmi pekne, to ma teší, že to tak vnímaš. Sme spolu už 15 rokov, takže veci, ktoré si vymenovala, sú v nás. Poznáme sa už tak dobre, že stačí, keď sa len na seba pozrieme, a proste vieme. :DDD

 

© 01.09.2017, Petra Nagyová , foto : Lukáš Kimlička , backstage foto : Aneta Barčová

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.