Starostlivosť o  intímne partie by nemala byť tabu

Nezanedbávajte svoje intímne partie. Vyriešenie kozmetického problému môže často vyliečiť aj ten zdravotný. Vylepšiť stav vašej vagíny môžete adekvátnou starostlivosťou, ale tá niekedy jednoducho nestačí.

Umývať, prať, holiť....
Dôkladná hygiena neznamená prehnané umývanie sa. Vagína má mechanizmy na to, aby si udržala vlastnú zdravú mikroflóru a kyslé prostredie. Naordinujte si osvedčené Kegelove cviky, ktoré pomôžu vašej intímnej časti tela zostať stále pružnou a elastickou. Máme pre vás tri zákroky, ktoré pomôžu zvrátiť nepriaznivé dôsledky biologických procesov v živote, ako napríklad pôrod, kolísanie hmotnosti alebo hormonálne zmeny. Tie môžu natiahnuť či poškodiť pošvové tkanivo, panvové dno a vyvolať zmeny tonusu a elasticity vaginálnej sliznice. Zmeny často vedú k negatívnym sprievodným javom, akými sú napríklad stresová inkontinencia moču, suchosť pošvy a opakujúce sa infekcie, ktoré znižujú kvalitu života ženy a narúšajú jej sebadôveru.

ENVY FemiLift

 Moderný, minimálne invazívny zákrok na báze technológie CO2 laseru, ktorý lekárom umožní rýchlo a účinne ošetrovať rôzne ženské zdravotné problémy. ENVY FemiLift ponúka účinnú pomoc pri nasledovných indikáciách:
STIAHNUTIE VAGÍNY
Urogenitálna atrofia, jediný syndróm, ktorý sa skôr či neskôr prejaví u všetkých žien v menopauze. Vedie k zníženiu pevnosti a citlivosti v oblasti vagíny a k zhoršeniu pocitu uspokojenia z pohlavného styku.
MUDr. Richard Jakab: V období menopauzy sa v tele ženy deje veľa zmien, ktoré často vedú k nepríjemným pocitom vo fyzickom aj psychickom prežívaní. Moderná medicína napreduje rýchlo a ponúka riešenia, ktoré v minulosti nielenže neboli možné, ale boli aj silne tabuizované. Na klinike ENVY vieme s pomocou jedného prístroja riešiť niekoľko ťažkostí v intímnej oblasti. Zákrok zameraný na stiahnutie a rejuvenizáciu (omladenie) vagíny je neinvazívny a len minimálne bolestivý. Ošetrenie trvá len pár minút, prebieha aplikáciou špeciálnej FemiLift sondy do vagíny a jej postupným polohovaním počas zákroku sa pokryje celá ošetrovaná oblasť. Ohriatie na žiadanú terapeutickú teplotu, spojené s mikroabláciou v rôznych vrstvách pošvového tkaniva, stimuluje regeneráciu kolagénu, kontrakciu elastínových vlákien, zlepšuje prekrvenie a lubrikáciu pošvy. Dochádza tak k omladeniu pošvového tkaniva, obnoveniu sliznice stien vagíny, zosilneniu epitelu, tvorbe nových kolagénových vlákien a tým k zúženiu pošvy a zvýšeniu citlivosti pošvového tkaniva. Ošetrenie ENVY FemiLift nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu, pacientka musí byť zdravá, nemôže v čase ošetrenia menštruovať a nemôže mať akútnu pošvovú infekciu.  

STRESOVÁ INKONTINENCIA MOČU 
Stresová inkontinencia moču je častý zdravotný problém, ktorým trpí veľa žien a ich počet s pribúdajúcim vekom stúpa.
MUDr. Richard Jakab: SIM - samovoľný únik moču pri zvýšení  intraabdominálneho tlaku. Tento stav vzniká stratou stability močovej rúry, zvyčajne v dôsledku poškodenia panvového dna, ale aj vrodenou predispozíciou. Ošetrenie ENVY FemiLift ponúka bezpečnú a účinnú liečbu, ktorá dáva ženám v živote väčší pocit pohodlia a to rýchlo, bezbolestne a bez časových strát. Prostredníctvom pôsobenia silnej energie FemiLift dosahuje hlboký tepelný účinok, ktorý stimuluje regeneráciu kolagénu a kontrakciu elastínových vlákien, čím vyvoláva rejuvenizáciu a remodeláciu tkaniva. Dosiahnutie tohto intenzívneho tepelného efektu, ktorý predstavuje veľkú výhodu oproti porovnateľným metódam, umožňuje dlhotrvajúci pulz CO2 lasera. FemiLift pôsobí na celé postihnuté tkanivo, zvyšuje hrúbku stien vagíny a zabezpečuje lepšiu oporu močovej rúry. Výsledkom je výrazný ústup symptómov SIM, lepšia kontrola močenia a dlhodobé zlepšenie kontinencie moču.

SUCHOSŤ POŠVY A OPAKUJÚCE SA INFEKCIE
Ani tento problém nie je v živote mnohých žien ojedinelý, frustrujúci a niekedy nekonečne sa opakujúci. 
MUDr. Richard Jakab: Suchosť pošvy a obnovujúce sa vaginálne infekcie sa odstraňujú prostredníctvom rejuvenizácie vulvovaginálneho tkaniva, ktorá zlepšuje lubrikáciu pošvy, vaginálne pH a mikroflóru. ENVY FemiLift prostredníctvom ošetrenia laserom posilňuje lokálny imunitný systém, pričom pomáha potláčať chronické vaginálne infekcie. Výsledkom je kvalitnejšie prežívanie sexuálneho styku a eliminácia až úplné vymiznutie bakteriálnych a kvasinkových infekcií.

POSTMENOPAUZA – GSM
GSM (genitálno-urinárny menopauzálny syndróm) sa stáva v celosvetovom meradle čoraz väčším problémom. Hormonálne zmeny v menopauze môžu spôsobiť, že vnútorné steny vagíny budú tenšie, suchšie, menej elastické a náchylnejšie na zápaly.
MUDr. Richard Jakab: Ošetrenie ENVY FemiLift rejuvenizuje výstelku pošvy, pričom zväčšuje hrúbku jej stien a obnovuje prirodzenú lubrikáciu. Ošetrenie zoslabuje nepríjemné symptómy, ako napríklad svrbenie, pálenie a pocity napätia a pomáha zlepšovať sexuálnu funkciu.

POPÔRODNÁ REHABILITÁCIA
Pôrod vyvoláva v ženskom tele mnohé fyziologické zmeny. Po pôrode môže dôjsť k vysušeniu a roztiahnutiu pošvy a tiež k oslabeniu panvového dna.
MUDr. Richard Jakab: Na pružnosť pošvového tkaniva má nepriaznivý vplyv nielen vek a prichádzajúca menopauza, ale aj fyzické zmeny súvisiace s tehotenstvom a najmä pôrodom. Stáva sa, že po pôrode ostane pošva menej pružná a pevná, čo ovplyvňuje kvalitu sexuálneho života nielen u ženy, ale aj u jej partnera. Prístrojom FemiLift vieme rýchlo a jednoducho vyriešiť aj tento problém, nakoľko ošetrením zosilňujeme pošvové tkanivo a zvyšujeme tak jeho tonus a flexibilitu. Pri všetkých ošetreniach sondou FemiLift treba myslieť na pravidelnosť - pre optimálne a dlhodobé výsledky odporúčam 3 ošetrenia s odstupom 1 až 3 mesiacov.

REJUVENIZÁCIA VONKAJŠIEHO GENITÁLU (LABIA MAJORA)
Ošetrením sa dosahuje výrazné zlepšenie celkového tonusu, elasticity a textúry kože a znižuje sa jej povrchová pigmentácia.
MUDr. Richard Jakab: Pokožka vonkajšieho genitálu stráca vekom, hormonálnymi a fyziologickými vplyvmi svoju pevnosť a pružnosť.  Našťastie, estetická a korektívna gynekológia vie riešiť aj tieto chúlostivé záležitosti a máme už zbrane nielen na omladenie tváre, ale aj intímnych oblastí. Rejuvenizácia veľkých pyskov prebieha pomocou rovnakého prístroja ako všetky vyššie spomenuté zákroky, rozdiel je len vo výmene hlavice a technike ošetrenia. Je minimálne bolestivé, pacientka cíti len jemné pálenie, podobné ako pri laserovej epilácii. Jemné pálenie je však žiaduce, nakoľko sa v ošetrovanom tkanive musí dosiahnuť terapeutická teplota. Pre najlepší výsledok, a teda vypnutie, spevnenie pokožky veľkých pyskov a zjemnenie jej pigmentácie je potrebné absolvovať ošetrenie 3x v intervale cca 5 mesiacov.

PROTÉGÉ INTIMA - TERMOLIFTING INTÍMNYCH PARTIÍ 

Termolifting- neinvazívny lifting pre ochabnutú pokožku so 100% účinkom je určený pacientkam, indikovaným na labioplastiku, ale aj ženám, ktoré trpia asymetrickou hypertrofiou lábií, majú jazvy po episiotomii a iné problémy.

Andrea Kavuličová: Ošetrenie je jedinečné v jeho neinvazívnosti. Nezasahuje do hĺbky, ide len po povrchu. Ak rozmýšľate nad labioplastikou, ale ešte to nie je také závažné, ste vhodné adeptky práve na toto ošetrenie. Neočakávajte však zázraky po prvom ošetrení, je potrebné absolvovať aspoň 4-5 sedení v rozmedzí medzi jednotlivými ošetreniami - 10 dní. Bez rezu skalpela si môžete skrášliť svoje intímne partie a s tým súvisiace sebavedomie a svoju ženskosť.

Labioplastika – úprava, zmenšenie malých pyskov ohanbia

Zákrok je neinvazívny, vykonáva sa v lokálnej anestézii a je vhodný pre ženy s výraznejšími, väčšími malými pyskami ohanbia. Pacientky sa po operácii cítia omnoho lepšie, zákrok prispieva k psychickému uvoľneniu a zlepšeniu nielen sexuálneho života. Ide o ambulantný výkon, ktorého cieľom je odstránenie nadbytočného tkaniva z oblasti malých pyskov ohanbia. 


MUDr. Juraj Gajdoš. plastický chirurg kliniky ENVY: Labioplastika je chirurgická úprava veľkých alebo malých pyskov ohanbia. Najčastejším dôvodom vyhľadania lekárskej pomoci je hypertrofia malých a veľkých pyskov. Presná príčina hypertrofie malých pyskov je neznáma, respektíve je multifaktoriálna (hormóny, genetika, mechanická iritácia). Hypertrofia veľkých pyskov je najčastejšie vyvolaná akumuláciou tukov. Práve úprava malých pyskov je vyhľadávaná a obľúbená procedúra súčasnosti. Hypertrofované malé pysky môžu prekážať aj pri osobnej hygiene, sexuálnom styku, športe, dokonca môžu byť bolestivé a viditeľné v tesnom oblečení. Nesmierne dôležitá je predoperačná konzultácia, pri ktorej sa diagnostikujú anatomické pomery pacientky a zladia sa estetické požiadavky s limitáciami chirurgického výkonu. Cieľom operácie je eliminácia funkčných, psychologických a estetických problémov a vytvorenie esteticky atraktívneho genitálu, ktorý je definovaný symetricky malými pyskami bez presahovania cez veľké pysky v stoji. Cieľ operácie sa dosiahne redukciou mäkkých tkanív malých pyskov vrátane kože a sliznice a modeláciou tkaniva. Z historického hľadiska bola prvou metódou takzvaná trimovacia (skracovacia) technika, ktorá odstraňuje prebytočné tkanivo lineárnym rezom pozdĺž okraja malých pyskov. Stále patrí medzi jednu z najčastejšie používaných techník. Ďalšou obľúbenou technikou je wedge (klinovitá) technika, ktorej podstatou je odstránenie hypertrofovaného klinu tkaniva. Táto technika je často vykonávaná odstránením povrchovej časti kože, a teda so zachovaním maximálnej možnej citlivosti malých pyskov. Ďalším trendom je odstránenie centrálneho tkaniva malých pyskov so zachovaním naturálneho voľného okraja labia. Odporúčam zákrok po dosiahnutí sexuálnej maturácie, ideálne po osemnástom roku. Výkon je kontraindikovaný v tehotenstve.

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 25.02.2019, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ZDRAVIE

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.