Starostlivosť o pleť tínedžerov

Starostlivosť o pleť v mladom veku je individuálna. U niekoho prepukne puberta v 10-tich u niekoho v 14-tich rokoch. Platí: čistenie pleti je základ. Tínedžerov často trápi mastná a zmiešaná pleť. Zvýšená tvorba kožného mazu vzniká vplyvom hormonálnych zmien v puberte. Prebytok kožného mazu upcháva pory a spôsobuje vznik čiernych bodiek a zapálených vyrážok.

Na matnú pleť sú vhodne produkty, ktoré odstránia prebytočný maz, vyčistia zväčšené póry. Pozor by sme si mali dávať na prípravky, ktoré obsahujú alkohol, pretože ten pleť vysušuje. Vytláčanie vyrážok v domácom prostredí sa neodporúča, pretože jazvy, ku ktorým sa neodborným vytláčaním môžeme dopracovať, sa z pleti len tak ľahko nestratia. A neskôr to býva celoživotný problém.
 
Pleť sa čistí 2-krát denne. Áno, aj ráno, pretože pleť sa v noci regeneruje a je potrebné z nej odstrániť odumreté bunky, nečistoty, ktoré sa počas noci nahromadili na pokožke. ENVY Therapy CLEARING línia, ktorá je určená na nečistú, mastnú a zmiešanú pleť obsahuje prípravky na domácu starostlivosť a skutočne ju pre mladistvú pokožku môžem len odporúčať. 
  

Ak tínedžer na pleti spozoruje viditeľne čierne bodky a zapálene vyrážky, najlepšie je navštíviť vybraný kozmetický salón a poradiť sa s dermatokozmetičkou. Podľa posúdenia typu pleti zvážime, či je klient vhodný na kozmetické ošetrenie v pravidelných mesačných intervaloch, alebo bude postačovať domáca starostlivosť. Profesionálne ošetrenie zahŕňa manuálne čistenie +  čistenie ultrazvukom + smartlux – fototerapiu.

Ak sa na pleti už nachádzajú zapálené výražky, prípadne cystické akné a nie je postačujúca domáca starostlivosť v kombinácii s návštevou kozmetického salóna, v takomto prípade kozmetička odporúča obrátiť sa na špecialistu, ktorý nastaví liečbu antibiotikami, retinoidmi, izotretinoinom,  atď. Čím skôr s liečbou mladý človek začne, tým menej je jeho pokožka trvalo poškodená. 

Na stav pleti ma veľký vplyv aj fajčenie, pitie alkoholu, deficit spánku, nedostatočný pitný režim, stres a taktiež aj životospráva. Pri zapálených vyrážkach si pravidelne vymieňajte posteľnú bielizeň, vankúš aspoň 2-krát týždenne. 

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 25.10.2021, Jana Valíková, dermatokozmetička

ĎALŠIE Z TÉMY #ESTETICKÁ DERMATOLÓGIA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.