SVETLO, KTORÉ LIEČI

Svetlé dni máme očividne radšej, ako nočnú tmu. Farebné svetlá dokážu vyvolať rôzne pocity. Slnko nás nabíja energiou, dodáva nám vitamín D a ľudová múdrosť hovorí „Kde nechodí slnko, tam chodí lekár“. Liečebný účinok slnečného svetla poznali už v minulosti. Začiatky tejto metódy siahajú do starovekého Egypta, Indie a Číny. Liečili sa ním rôzne kožné ochorenia a jeho účinky popísal aj samotný Hippokrates. V dávnych kultúrach sa v domoch nachádzali slnečné kúpele a napriek tomu, že nikto nevedel vysvetliť a presne popísať účinky slnečného svetla, patrilo k liečebným metódam využívaným v tých časoch. Tieto poznatky podnecovali vedcov k neustálemu výskumu a hľadaniu zdroja takzvaného umelého svetla, ktoré by prinášalo rovnaký efekt. Za zakladateľa fototerapie bol považovaný dánsky fyzik N. L. Finsen, ktorý v roku 1893 vytvoril prístroj „na umelé slnečné svetlo“ a v roku 1903 dostal Nobelovu cenu za medicínu. Fototerapii sa napriek tomu veľmi dlho neprikladal patričný význam. Bola považovaná klasickou medicínou za akési „šarlatánske riešenie“, ale po mnohých odborných článkoch, štúdiách a fyzikálno-technických vylepšeniach sa celosvetovo zaradila medzi známe a uznávané metódy. Preto niet divu, že časom sa aj v kozmetickom priemysle objavilo svetlo, ktoré lieči, aby FOTOTERAPIA  nebola len slovom v googli, ale naozaj splnila, čo hlása.

SMARTLUX PREMIUM   Fototerapia SMARTLUX Premium je neinvazívna metóda založená na liečbe svetlom. Podporuje fotorejuvenizáciu pleti, liečbu akné, či obnovu vlasových folikulov. Zároveň je ideálnym riešením aj na liečbu nezhubných kožných útvarov, či vitiliga. Smartlux je zdrojom viditeľného červeného, modrého a žltého svetla vysokej čistoty. Výsledkom liečivých účinkov tejto terapie je zlepšenie syntézy DNA a bunkových procesoch regenerácie tkaniva, vrátane ukladania kolagénu.

Červené svetlo – zvyšuje vitalitu buniek a stimuluje fibroplasty (väzivové bunky). Pri aplikácii červeného svetla sa aktivujú molekuly absorbujúce svetlo, čo vedie k zlepšeniu tonusu pleti, zjemňuje jemné vrásky, napomáha spomaľovať proces starnutia. Používa sa aj v kombinácii s injekčne aplikovanými implantátmi, aplikáciou botulotoxínu, intenzívnym pulzným svetlom a mikrodermabráziou, pričom nastane celkové umocnenie účinku a zároveň sa predlžuje efekt ošetrenia. 
Modré svetlo je určené na ošetrenie akné a redukciu zápalových procesov pokožky a odporúča sa pre mastné typy pokožky so zvýšenou produkciou mazu. Má antibakteriálne a protizápalové účinky.
Žlté svetlo v kombinácii s červeným pozitívne vplýva na vlasové folikuly. Dochádza k podpore vlasových folikulov, regenerácii tkanív a stimulácii bunkovej aktivity. Je vhodným doplnkom po plazmoterapii, transplantácii vlasov alebo mezoterapii vlasovej pokožky.

Terapia svetlom sa dostáva na výslnie nielen v zahraničí medzi svetovými celebritami, ale aj na Slovensku.Krásna a šarmantná herečka Natália Puklušová, ktorá je známa nielen „z dosiek, čo znamenajú svet“, ale aj z rôznych televíznych seriálov, si terapiu svetlom vyskúšala doslova na vlastnej koži. Počas pôsobenia v muzikáli Móric Beňovský v Košiciach si odskočila na kliniku Envy a dopriala relax v podobe tohto neinvazívneho ošetrenia. Nadmerné cestovanie a únava si občas vyberú svoju daň aj na mladistvo vyzerajúcej pleti. Natália je verná hydratačnému krému a kávovému pílingu, ale občas treba dopriať pleti naozaj špeciálnu starostlivosť. Výsledkom bolo neskrývané nadšenie a jasný odkaz divadlám: „Po takejto relaxácii sa mi bude absolútne bravúrne hrať a spievať. Toto by mali divadlá robiť pre hercov, takéto kúry. Ležím tu, oddychujem a stíham si zopakovať aj texty,“ dodala so smiechom Natália. 

SÚVISIACE PROCEDÚRY

Fototerapia SMARTLUX Premium
© 17.04.2018, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ZDRAVIE

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.