Úprava brady a sánky

Táto skrášľovacia procedúra zažíva v poslednom období boom. Je čoraz žiadanejšou a pozornosť sa na spodné partie tváre upriamuje stále viac a viac. S trendom začala hollywoodska diva Angelina Jolie, ktorá si dala upraviť bradu a sánku operačnou technikou, čím ešte podčiarkla krásne črty tváre.

O čo ide

Presne tak, sánka a brada sú vystavené veľkej pozornosti klientok. Žiadaný efekt vieme dosiahnuť jednoduchšou cestou, a to za pomoci vysoko zosieťovanej kyseliny hyalurónovej. Výsledok vidíme už hneď po aplikácii a efekt vydrží cca 1 – 1,5 roka. Tento zákrok sa stal obľúbeným u mladých aj starších klientok. Vďaka contouringu podvihneme ovísajúcu kožu, zvýrazníme línie sánky, dotvoríme bradu a tým pádom celkovo omladíme, zúžime tvár a zvýrazníme línie sánky.

Ako na to

Pri contouringu brady a sánky aplikujeme kyselinu hyalurónovú do oblasti pod sval do presne určených bodov v oblasti brady a sánky a tiež pomocou kanyly vytvárame kontúru sánky. Úplne jednoducho a prirodzene tvár omladíme - podvihneme ovísajúce časti tváre, ktoré sa prejavujú tzv. syslíkmi. Vymodelujeme kontúru sánky a zvýrazníme bradu. Tým predĺžime a aj zúžime tvár a zvýrazníme línie sánky. Mnohé klientky majú problémy so „zapadnutou“ bradou a práve aplikáciou kyseliny hyalurónovej do oblasti brady harmonizujeme celkový profil tváre.  

Kedy áno a kedy nie

Contouring sánky a brady by som neodporúčala pri výraznej, mohutnej čeľusti, kde ju contouringom ešte viac zvýrazníme a tým tvár naopak rozšírime. Naopak contouring odporúčame vždy pri starnúcej tvári, kde dochádza k miernemu ovísaniu kože v oblasti sánky. Pravidlo menej je viac platí aj pri tejto procedúre. Pri prehnanom množstve vytvoríme umelú, príliš hranatú a mohutnú sánku a tiež špicatá brada (bosorka) môže pôsobiť neesteticky. 

Módny trend

Tým je jedine prirodzenosť. Táto procedúra je súčasťou contouringu tváre. Spájame ju mnohokrát aj s contouringom líčok, čím dosiahneme opticky užšiu tvár s výraznejšími črtami. Tvár tak pôsobí mladšie, užšie a krajšie. Používame vysoko zosieťovanú kyselinu hyalurónovú. Je to silnejší, tvrdší materiál, ktorý akoby nahrádza kosť v oblasti brady, liftuje spodnú časť tváre a dotvára kontúry sánky. 

Raz stačí

Krásnu sánku môžeme vytvoriť už pri prvom ošetrení. U mužov potrebujeme väčšie množstvo kyseliny hyalurónovej na dotvorenie typickej hranatej mužskej sánky. Preto je lepšie robiť tieto úpravy na viackrát, aj keď je možné dosiahnuť uspokojujúci výsledok už pri prvom sedení. V každom prípade, pridať sa dá vždy a prirodzenosť je prvoradá.

 

Zdieľaj:

Followuj nás:

© 25.10.2021, MUDr. Alexandra Markotánová, chirurgička

ĎALŠIE Z TÉMY #ESTETICKÁ DERMATOLÓGIA

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.