Vyberám si operatéra

Uvažovali ste v poslednom čase  nad nejakým zákrokom z oblasti plastickej chirurgie? Veď prečo aj nie. Dnešná doba nám dáva možnosť voľby, ako sa cítiť príťažlivo a odstrániť nedostatky, ktoré nás trápia. Voľbou je však aj operatér a miesto, kde sa zákrok bude realizovať. Tak ako nie je problémom, čo chceme, ak sme rozhodnutí jednoznačne, môže byť problémom kde a kto. Ako si správne vybrať operatéra, či kliniku? Opýtali sme sa odborníkov na slovo vzatých, ktorí nám poskytli pohľad z druhej – lekárskej strany.  

Na radu sme sa opýtali všeobecnej lekárky pre dospelých MUDr. Diany Ganajovej, ktorá má na túto tému jednoznačnú odpoveď. „V prípade, že by som uvažovala o estetickom zákroku, resp. zákroku plastického chirurga, veľkú úlohu pre mňa zohráva "živá chodiaca reklama" -  teda presvedčenie sa o výsledku na vlastné oči. Pozitívne referencie z úst, či riadkov pacientok, ktoré podobný zákrok absolvovali.“ Taktiež dodáva, že zaručeným spôsobom, ako sa informovať o plastickom zákroku je osobný kontakt, poprípade konzultácia s operatérom, ktorá potvrdzuje, že sa o pripravovanom zákroku dozviete čo najviac priamo od odborníka a môžete si sami vytvoriť obraz o vybavení, fungovaní a profesionalite personálu.

Zvážte však všetky možnosti!
Pacientka, ktorá chce podstúpiť plastickú úpravu, má nárok byť oboznámená svojím lekárom a taktiež vyžadovať všetky potrebné informácie. Ženy by mali byť obozretnejšie a vyberať si kliniku aj na základe odporúčaní. V žiadnom prípade sa netreba rozhodovať pod tlakom alebo priamo na prvom vstupnom pohovore s operatérom. Je potrebné, aby sa pacientka rozhodla dobrovoľne a všetko si nechala prejsť hlavou. ,,Keďže ide o zásah do ľudského organizmu, dôležité sú aj priestory, kde sa bude zákrok vykonávať,“ hovorí doktorka Ganajová, z čoho vyplýva, že pri rozhodovaní je prvoradá aj komplexnosť a vybavenie kliniky.
Treba zvážiť jednotlivé rozdelenie kliniky a pouvažovať, či je správne, ak ponúkajú operačné zákroky, na ktoré nemajú patričné vybavenie. Ďalším z faktorov je aj odbornosť personálu. Každá správny klinika by sa mala odprezentovať, či  už formou webovej stránky, kde nájdete informácie o lekároch, ich odbornosti a skúsenostiach, alebo aj formou sociálnych sietí, kde kliniky často zverejňujú fotografie pred/po, či krátke videá zákrokov. Prispieva to k pozitívnemu vnímaniu kliniky o jej vysokej odbornosti. Práve aj internet je možnosť, ako ukázať vybavenie kliniky, priestory, školenia zamestnancov, novinky v prístrojovom vybavení. Ak sa k tomu pridajú aj odborné články o zákrokoch v printových médiách, či televízii, zaujímavosti zo života kliniky, vieme si utvoriť obraz o jej fungovaní. Dnešná elektronická doba nám ponúka túto možnosť a  treba ju využiť.

Úspešný primár plastickej chirurgie MUDr. Mahdi Nasab, pracuje na prestížnej klinike ENVY. Už počas štúdia medicíny vedel, akou cestou povedú jeho kroky. Na základe čoho by si on vyberal operatéra?
„Najlepšou vizitkou dobrého odborníka je spokojný klient. Kľúčovým faktorom, ktorý vedie k celkovej spokojnosti klienta, je komunikácia. Dôležité je vopred informovať klienta o tom, čo ho čaká, poukázať na možné riziká a priebeh zákroku. Spôsob komunikácie a informovanosti považujem za rozhodujúci. Plastický chirurg musí byť aj dobrým psychológom.“

Skúsenosti sú neodmysliteľnou súčasťou kvalitného výsledku.
„Čím je operatér skúsenejší, tým sa dá viac predpokladať, že pacient bude s výsledkom spokojný.“ Uznávaný primár s dlhoročnými skúsenosťami vo svojej praxi pracuje so špičkovou technikou a využíva najmodernejšie metódy estetickej medicíny.

Nenechávajte svoje rozhodnutie pri plastických zákrokoch na náhodu, poraďte sa s odborníkom a presvedčte sa prostredníctvom recenzií alebo rôznych odporúčaní.

© 12.04.2018, Envy

ĎALŠIE Z TÉMY #ZDRAVIE

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.